ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-10-30

ЧИ БУТИ НОВОМУ БОТАНІЧНОМУ ЗАКАЗНИКУ У КОСТЯНТИНІВСЬКОМУ РАЙОНІ?

В наш час все менше залишається незайманих куточків природи, на яких збереглися природний рослинний покров та тварини, особливо на території промислового Донбасу.З метою збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, місць існування рідкісних видів тварин та рослин департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації проводяться заходи щодо  збільшення площі природно-заповідного фонду у Донецькій області. Для цього в Програму економічного і соціального розвитку Донецької області на 2018 рік включено захід «Розроблення проектів створення, зміни меж територій і об’єктів природно-заповідного фонду».

В рамках виконання цього заходу на території Кіндратівської сільської ради Костянтинівського району виявлено нову природну ділянку, площею 20,0 га, перспективну для заповідання. Об’єкт являє собою природну балку – верхів’я балки Берестової з невеликим струмочком, яка впадає в р. Казений Торець.

З ботанічної точки зору ця ділянка представлена лучною та водно-болотяною рослинністю, де зростають види рослин, занесені до Червоної книги України:  плаун річний (Lycopodiumannotinum L.), любка дволиста (Platantherabifolia (L.) Rich.) і осока болотна (Carexlimosa L.). Наявні види рослин, занесених до інших охоронюваних переліків різного рівня: ковила українська (Stipaucrainica), ковила волосиста (Stipacapillata), келерія Талієва (Koeleriatalievii) та інші.

Але на черговому засіданні Кіндратівської сільської ради, яке відбулось 24 жовтня 2018 року, депутатами, без будь-яких ґрунтовних причин,було прийняте рішення про відмову у наданні згоди на оголошення на цій ділянці ботанічного заказника місцевого значення.

Слід зауважити, що згідно Законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ» охорона та відтворення об’єктів Червоної книги України забезпечуються органами місцевого самоврядування, у межах яких перебувають рідкісні і такі, що знаходяться під загрозою зникнення, види тваринного і рослинного світу, занесені до Червоної книги України. Законодавством визначені вимоги та заходи, які забезпечуються власниками та користувачами земельних ділянок,необхідні для збереження об’єктів рослинного та тваринного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України.

В зв’язку з цим, департамент рекомендуватиме Кіндратівській сільській раді на наступній сесії повторно розглянути та підтримати питання прооголошення ботанічного заказника місцевого значення, площею 20 га, на території Кіндратівської сільської ради Костянтинівського району. Це стане ще одним кроком на шляху збереження природи Донецького краю.