ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-02-07

АНОНС. ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ «НПП «СВЯТІ ГОРИ»: 20 РОКІВ З ДНЯ СТВОРЕННЯ ПЕРШОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ УКРАЇНИ»

Місце проведення: м. Краматорськ, Антикризовий медіа-центр, вул. Марата, 1

Дата та час проведення:  13.02.2017, о 14:00.

Мета прес-конференції: привернути увагу суспільства к зазначеній події. Інформування про діяльність Національного природного парку «Святі Гори» з урахуванням  концепції сталого розвитку своєрідного комплексу долинного ландшафту, що є поєднанням унікальної природної та культурної спадщини. Висвітлення шляхів організації екологічно-збалансованого природокористування в умовах проведення на території Донецької області антитерористичної операції.

Спікери заходу:

Натрус Сергій Петрович, директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації;

Приймачук Сергій Іванович, директор Національного природного парку «Святі Гори»;

Журова Павліна Тимофіївна, заступник директора з рекреації Національного природного парку «Святі Гори».

Стисла довідка: Національний природний парк «Святі Гори» був створений згідно з Указом Президента України від 13 лютого 1997 року № 135 на базі ландшафтних заказників загальнодержавного значення «Гори Атрема» та «Святогірський».

Парк знаходиться в Слов’янському та Краснолиманському районах Донецької області й на даний час займає площу 40605,5 га. За функціональним зонування територія парку розподілена на заповідну зону, зону регульованої рекреації, зону стаціонарної рекреації  та господарську.

Загальна кількість видів рослин, що зростають на території парку — 943,              з них 48 занесені в Червону книгу України. З 256 видів тварин, що мешкають на території парку,  50 —  занесені в Червону книгу України.

 На території парку розміщено близько 130 археологічних та більше 70 історичних пам’яток. У 2008 році крейдяні гори, що розташовані на території національного природного парку «Святі гори» потрапили в Top-100 всеукраїнського конкурсу «Сім природних чудес України».