ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-26

БАЛКА КУТОВА — НОВІ «ЛЕГЕНІ КРАМАТОРСЬКА»

У Краматорську  триває реалізація програмного заходу з озеленення балки Кутової, кошти на який було виділено з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища відповідно до розпорядження голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 31.01.2018 №129/5-18  (із змінами).

Метою заходу є створення та облаштування міського лісу в балці Кутова. Озеленення передбачає використання території пагорбного або терасного насадження змішаного лісу з вкрапленнями гаїв та розгалуженою мережею пішохідних та велосипедних трас з твердим покриттям. Рослинність, яку планується висаджувати: шпилькові породи дерев  (сосна, ялинка) та листяні (береза, дуб, липа, клен, акація). Із загальної площі балки 100,0 га планується до озеленення площа – 60,0 га.

 Днями хід озеленення проінспектували заступник голови облдержадміністрації Віктор Васильович Ремський, директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Петрович Натрус та заступник директора Олександр Іванович Неклеса.

Після огляду, Сергій Натрус на своїй сторінці Фейсбуку зазначив: «Приємно дивитися на те, як місто Краматорськ поступово «зеленіє». У соціальних мережах деякі краматорчани почали називати Кутовий балку «легені Краматорська». У будь-якому випадку, ця балка зовсім недавно була пустирем. Але на наших з вами очах, вона поступово перетворюється в мальовничу і доглянуту паркову зону. На сьогоднішній день тут вже висаджено понад 10 різних порід дерев. Дуже скоро це місце преобразиться до невпізнання.
Від себе особисто хочу попросити краматорчан і гостей міста піклуватися про дерева, не шкодити їм і з розумінням ставитися до роботи людей, які роблять наше місто чистішим і красивішим».