ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-03-07

ЧИСТО НЕ ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ,  А ТАМ, ДЕ НЕ СМІТЯТЬ!

2Прикро це визнавати, та несанкціоноване скидання сміття в містах відбувається як правило в самих цінних природних куточках – тобто у долинах річок, ярах, віддалених куточках великих парків та на островах. Враховуючи це, сміття є доволі вагомою проблемою, хоча і не першочерговою, як вважає більшість населення.

На виконання Закону України «Про відходи» в частині виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, в Олександріському районі працює постійно діюча комісія з питань поводження з безхазяйними відходами. В склад комісії залучені і працівники відділу регуляторної політики та екологічної експертизи департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

На виконання доручення голови Олександрівської райдержадміністрації по виявленню стихійних смітєзвалищ на території району, проведено виїзну комісію з обстеження стихійних сміттєзвалищ з метою виявлення місць розташування та обсягів для подальшої їх ліквідації були обстежена селищна рада. В ході перевірки були виявлені 5 стихійних смітєзвалищ з твердими побутовими відходами на території смт Олександрівка, а саме:

Ділянка №1. 50*20 =1000 м2. у районі ПАТ «Олександрівський райагрохім» (золошлак, пакувальний папір, споживчі матеріали);

Ділянка №2. 100 *70 =7000 м2. уздовж обвідного каналу Рибхоза,  (тверді побутові відходи: скло, пакувальний матеріал, застарілі побутові прилади, комунальні харчові відходи, будівельні матеріали).

Ділянка №3. 70*40 =2800 м2. У районі Дружківської котельні № 136, (тверді побутові відходи).

Ділянка №4. 200*90 =18000 м2. На виїзді із смт. Олександрівка, біля Петровки 1 (тверді побутові відходи).

Ділянка №5. 100*80 = 8000 м2. Біля заправки (тверді побутові відходи).

Документи щодо виявлення стихійних смітєзвалищ було направлено до Олександрівського ВП Краматорського відділу поліції для вжиття відповідних  заходів згідно діючого законодавства.

Нагадуємо, що згідно статті 152 адміністративного кодексу України

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.