ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-20

ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ

В 1972 році у Стокгольмі ООН був заснований всесвітній День довкілля та прийнята спеціальна програма – UNEP (United Nations Environment Network). А в Україні згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98 щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні проводиться День довкілля, головною метою якого є поліпшення стану української природи. Це і озеленення територій, і прибирання парків, алей, і проведення різноманітних конкурсів на екологічну тематику, і організація конференцій, лекцій на тему охорони природи. В нашій державі цей день щорічно відзначають з 1998 року, у 2018 році цей день – 21 квітня.

В Донецькій області в 2018 до «дня довкілля» проводяться великі екологічні акції і озеленення територій, еколого-просвітницькі роботи, організація конкурсів, лекцій на природоохоронну тематику. В кожному місті області до 27 квітня заплановані всебічні заходи з благоустрою територій та розвитку екологічної культури. На сьогоднішній день вже в рамках акції «Посади дерево миру», «За чисте довкілля», «Година Землі», «Первоцвіт 2018» були проведені заходи з енергозбереження, захисту рослин та тварин, що занесені до Червоної книги України, оперативні рейди з попереджання збору ранньоквітучих рослин, висадки дерев, закладки нових парків та скверів, фестивалі і конкурси дитячих екологічних робіт, прибирання населених пунктів, доріг, мостів, промислових об’єктів, збереження природно-заповідних та інших особливо цінних об’єктів, активізація державного та громадського контролю за додержанням природоохоронного законодавства, що широко висвітлювалося в засобах масової інформації.

В установах природно-заповідного фонду до «Дня довкілля» заплановано реалізувати великі екологічні проекти: відкриття екологічних стежок, організувати екологічні фестивалі, лекції, туристичні екскурсії.

Департамент висловлює повагу за плідну співпрацю з питання створення нових об’єктів природно-заповідного фонду Бахмутській, Добропільській, Великоновосілківській, Волноваській, Костянтинівській, Нікольській, Олександрівській, Покровській, Слов’янській райдержадміністраціям які підтримали та сприяли створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю з питань збереження та збільшення мережі об’єктів природно-заповідного фонду.