ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-25

ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З ВІДХОДАМИ!

На теперішній час, порядок надання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами (необхідність одержання якого визначена статтею 17 Закону України «Про відходи»), а також вичерпний перелік документів, які суб’єкту господарювання необхідно подати для його одержання Кабінетом Міністрів України не затверджений. До врегулювання зазначеного питання місцеві державні адміністрації не мають правових підстав для видачі зазначених дозволів.

Мінприроди України вирішує проблему з відсутністю порядку надання документів дозвільного характеру у сфері поводження з відходами двома шляхами:

  • підготовлено нову редакцію закону України «Про відходи», яка має адаптувати українське законодавство про відходи до основних положень рамкової Директиви 2008/98/ЄС про відходи (розміщено на сайті Мінприроди України у розділі «Проекти регуляторних актів»);
  • готується окремий законопроект про внесення відповідних змін до Закону України «Про відходи» для врахування вимог законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги».

Суб’єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку до 20 лютого року, що настає за звітним, подають декларацію про відходи (далі — декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».

Оскільки, на теперішній час, питання подання декларації через центр надання адміністративних послуг законодавчо не врегульовано. Декларації необхідно подавати через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначено наказом Мінприроди України від 18.05.2016 № 186.

Перед тим, як розпочати процес подачі декларації про відходи необхідно впевнитись, що проведено всі попередні розрахунки для заповнення декларації та отримано ключі для накладання електронного цифрового підпису (далі-ЕЦП). Як отримати ЕЦП можна дізнатися за посиланням http://e-eco.gov.ua.

Звертаємо увагу, що пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів Україні від 18.02.2016 № 118 визначено, що якщо суб’єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб’єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.

Відповідно до роз’яснень Мінприроди України, реєстрація декларацій здійснюється по кожній філії або іншому відокремленому підрозділу окремо, але із введенням коду КОАТУУ за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом та у «назва суб’єкта господарювання» зазначається юридична особа, а у дужках найменування філії або іншого відокремленого підрозділу.

З покроковою інструкцією щодо подачі електронної декларації про відходи можна ознайомитися за посиланням http://e-eco.gov.ua.