ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-25

ПАВЛО ЖЕБРІВСЬКИЙ ПРОКОМЕНТУВАВ СИТУАЦІЮ, ЩО СКЛАЛАСЯ НАВКОЛО ФЕНОЛЬНОГО ЗАВОДУ В РАЙОНІ СЕЛ. НОВГОРОДСЬКЕ

Донецькій області загрожує екологічна катастрофа, якщо під час обстрілу снаряд попаде в фенольний завод в районі сел. Новгородське, яке знаходиться на лінії розмежування. Про це заявив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (ВЦА) Павло Жебрівський в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Бойовики по Новгородському стріляють постійно, і якщо туди потрапить досить серйозний снаряд і прорве, то зрозуміло, що забрудненню буде підлягати не тільки територія навколо міста Торецка, але і в бік Горлівки, Єнакієве, Донецької агломерації», — заявив Жебрівський.

Він також додав, що така ситуація навколо хімічного заводу зберігається вже не перший рік.

«Дуже приємно, що пан Хуг нарешті звернув увагу на ситуацію навколо фенольного заводу, тому що ми неодноразово відправляли інформацію і в мінську переговорну групу, і в «нормандський формат», і практично всім зацікавленим особам. І спільний координаційний центр з припинення вогню з української сторони постійно подавав заявки на те, щоб зупинити обстріл і щоб ми могли частково відновити, тому що там також є ушкодження, час від часу, і ми їх ремонтуємо», — додав глава Донецької обласної військово-цивільної адміністрації.

Крім хімічного заводу, також існує небезпека екологічної катастрофи у разі попадання снаряда до фекальних відстійників Бахмутського аграрного союзу і біля Новолуганського.

Зазначимо, сховище хімічних відходів фенольного заводу розташоване між позиціями української армії і бойовиків, які знаходяться в 400 м один від одного. Про загрозу екологічної катастрофи через промислові відходи фенольного заводу неодноразово повідомлялося в пресі, зараз питання також актуальне.

Раніше заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що всій території Донецької області може загрожувати хімічне забруднення у разі продовження бойових дій в районі селища Новгородське, де знаходиться сховище хімічних відходів фенольного заводу.

Відео дивіться за посиланням: http://112.ua/ato/doneckoy-oblasti-grozit-ekologicheskaya-katastrofa-esli-snaryad-popadet-v-fenolnyy-zavod-zhebrivskiy-367403.html