ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-05-15

ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ПОВЕЛИ БЕСІДИ ЗІ ШКОЛЯРАМИ З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗНАНЬ

Загроза екологічної катастрофи – одна з глобальних проблем людства. Помилкові уявлення про невичерпність ресурсів, прагматичне ставлення до всього живого поставили існування людей, тварин і рослин під загрозу. Усвідомлюючи небезпеку ситуації, що склалася, члени ООН заснували святкову дату: 12 травня – День екологічних знань. Саме в цей день 1992 року на конференції ООН в Ріо-де-Жанейро обговорювалися проблеми навколишнього середовища, було підкреслено величезне значення екологічної освіти населення всіх країн світу в реалізації стратегії виживання і для сталого розвитку людства.

Екологія і є вчення про взаємодію людей з іншими істотами, навколишнім середовищем. Екологічні знання включають пошук оптимальних способів збереження сприятливих умов для існування всіх мешканців планети.

Елементарні знання екології необхідні кожному з нас, щоб навчитися берегти і вивчати навколишнє середовище. Саме тому 12 травня, День екологічних знань – дата, значима для всіх людей Землі.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації щорічно долучається до відзначення Дня екологічних знань. З цією метою  з 7 по 11 травня 2018 року фахівці департаменту провели екологічні бесіди зі школярами.

Так, представники відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів департаменту – Залевський Віталій Дмитрович, Мосін Георгій Георгійович та Зуяков Андрій Іванович провели цілеспрямовані лекції – бесіди, уроки екологічної спрямованості з учнями учбових закладів м. Краматорська (ЗОШ № 5, № 12, № 22), м. Слов’янська (педагогічний ліцей) та інших міст області, з учнями 8 – 10 класів на яких розповіли про екологічні проблеми нашої області, досягнення та плани департаменту, про природно-заповідний фонд Донецької області, проблеми заповідників, національних та ландшафтних парків, перспективи створення нових об’єктів природно-заповідний фонду в області. Також учням були презентовані та подаровані бібліотекам шкіл примірники поліграфічної продукції видані на замовлення департаменту екології та природних ресурсів, за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, науково-інформаційного довідника-атласу «Національний парк «Святі Гори» унікальна природна спадщина» та науково-інформаційного довідника «Природно-заповідний фонд Донецької області». Учні з великим інтересом прослухали виступи, а бажаючі задали запитання.

Представники відділу поводження з відходами департаменту Марина Тинор, Вікторія Антонова, Жанна Шелудько провели тематичні заняття екологічного спрямування за темою «Життя без сміття» у 4 класі школи № 24, 3 класі школи № 15 м. Краматорська, також у 4 класі школи № 12 та 4 класі школи № 13 м. Слов’янська. Під час проведення уроку були розглянуті наступні питання:

— як людина впливає на навколишнє природне середовище»;

— поняття «сміття», «тверді побутові відходи»;

— яку шкоду здоров’ю може заподіяти сміття;

— що таке роздільний збір та для чого він потрібен;

— досвід країн світу з переробки сміття.

В ході заняття дітям було запропоновано розфарбувати зображення на тему «Розмалюй сміття», розважальну вікторину , командний конкурс «Як правильно розділяти відходи».

Також з метою пропаганди збереження сприятливої екологічної ситуації у нашому регіоні, департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації через засоби масової інформації та інтернет-ресурси інформує громадськість про важливість дотримання місцевими суб’єктами чинного природоохоронного законодавства; нагадує співвітчизникам про те, що потрібно дбати про завтрашній день і дотримуватися чистоти лісів, полів і водойм. Відзначення Міжнародного Дня екологічних знань для департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації — це можливість популяризації екологічних знань серед населення, формування екологічної культури громадян, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей і дорослих екологічного мислення шляхом проведення практичних бесід та закликом до всіх бажаючих долучатися до проведення природоохоронних проектів та глобальних і місцевих екологічних акцій.

Кожна людина повинна володіти запасом елементарних екологічних знань, та вміти взаємодіяти з навколишнім світом. День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто працює в сфері екологічної освіти, а й для всіх нас, адже лише від нашої поведінки залежить безпечне життя людства. Формуючи екологічну культуру сьогодні — зберігаємо здоров’я майбутніх поколінь!

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації наголошує: біосфера буде існувати і без людей, існування ж homo sapiens без біосфери неможливе. Про це слід пам’ятати не тільки 12 травня – у День екологічних знань, а протягом усього життя.