ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-10-10

ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ВЧИЛИСЬ РЕАГУВАТИ НА ЗАГРОЗИ ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

М3У 2017 році Координатор ОБСЄ в Україні у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій реалізує проект «Підвищення спроможності України реагувати на загрози хімічної небезпеки».

Проектом передбачено проведення теоретичного тренінгу у форматі «настільної» вправи та практичного тренінгу, направлених на відпрацювання питань взаємодії між органами виконавчої влади та аналіз порядку їх реагування на надзвичайні ситуації хімічного характеру.

М2  10 жовтня у місті Маріуполь відбувся перший етап тренінгу, під час якого був опрацьований сценарій щодо виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з незаконним використанням хімічних речовин.

У тренінгу взяли участь начальник начальника відділу регуляторної політики департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Владислав Алексеєв та його заступник Євген Нестеров.М1

Учасниками заходу були презентовані можливості автоматизованої системи моніторингу, у тому числі, можливість відображення показників від пересувного мобільного посту забруднюючих хімічних речовин (концентрацій хлору) контролю аварійних викидів.

Пересувний пост хімічного контролю призначений для оперативного виявлення хімічної аварії на потенційно небезпечному підприємстві (хлоропровод, фільтрувальна станція), оцінки масштабу та напрямку хімічних викидів. Є можливість встановлення  приладу на пересувному транспортному засобі (в тому числі (БТР). Вимір концентрацій забруднюючих речовин  в атмосферному повітрі здійснюється за допомогою газоаналізатору.

В ході практичного тренінгу будуть розглядатись питання практичної взаємодії між органами виконавчої влади під час ліквідації наслідків інциденту, пов’язаного з розливом хімічної речовини.