ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-09-24

ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ ДЕРЖВОДАГЕНТСТВІ ПРОВЕЛА ВІДКРИТЕ ЗАСІДАННЯ У СЛОВ’ЯНСЬКУ

Учасники заходу приділяли значну увагу екологічним проблемам Східного регіону України, який потерпає від бойових дій та де проводиться Операція Об’єднаних Сил.
Під час заходу представник департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Олексій Неклеса інформував про заходи, які вживає Донецька облдержадміністрація для екологічного оздоровлення річок басейну Сіверсько Дінця, а саме реконструкцію очисних споруд у м. Слов’янськ, встановлення нових постів моніторингу на річках басейну та ін.
Сергій Трофанчук – начальник Сіверсько-Донецького БУВР, інформував про здійснення Сіверсько-Донецьким БУВР моніторингу якості водних ресурсів у басейні р. Сіверський Донець, зокрема, про діючу систему моніторингу та про її зміни, починаючи з 2019 року.
У результаті, представники громадської ради при Держводагентстві вирішили звернутися до органів місцевої влади з пропозиціями приділяти належну увагу питанням екологічного оздоровлення річок басейну.
Про вирішення питання щорічного проведення заходів з водообміну у Краснопавлівському водосховищі та можливі джерела їх фінансування інформувала Юлія Цукарева, представник Управління каналу Дніпро-Донбас та Наталія Білоцерківська – заступник начальника Сіверсько-Донецького БУВР.
Голова громадської ради при Держводагентстві Лілія Гричулевич повідомила присутніх, що Держводагентством розроблено проект Указу Президента України «Про відзначення Днів річок», який дасть можливість відзначати дні річок на загальнодержавному рівні.
На завершення заходу, Віктор Антоненко – голова ГО «Сіверський Донець відродження», говорив про залучення до охорони водних ресурсів широких верств населення. Інформував про діяльність громадської організації «Сіверський Донець — відродження».
У свою чергу керівництвом Держводагентства відзначено Віктора Антоненка «водним оскаром» за особистий багаторічний внесок в екологічне оздоровлення річок східної України. Члени громадської ради підтримали екологічні ініціативи громадської організації «Сіверський Донець — відродження» та побажали продовжувати плідну роботу і ділитися досвідом з іншими регіонами України, бо вона того варта.