ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-03-30

«Круглий стіл» в Слов’янську: життєвоважливі рішення треба приймати обдумано!

DSC0035129 березня в студії інтернет-ресурсу «Діловий Слов’янськ» відбувся «круглий стіл» з питань рекультивації Слов’янського міського полігону твердих побутових відходів та будівництва сміттєперевантажувальної станції.
В обговоренні цієї надактуальної для міста Слов’янська проблеми взяли участь директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус, начальник відділу поводження з відходами департаменту Олег Бережной, представник КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» Олександр Булгаков, заступник Слов’янського міського голови Ігор Шаповалов, начальник відділу екології та природних ресурсів Слов’янської міської ради Лариса Соловей, депутат Слов’янської міської ради Ігор Жиров.DSC00357
Сергій Натрус коротко розповів про заходи Програми поводження з відходами в Донецькій області на 2016-2010 роки, в тому числі для Північної групи міст.
Замість полігону ТПВ в м. Слов’янську Програмою передбачено будівництво сміттєперевантажувальної станції з відбором вторинних ресурсів. Але це тільки плани і, як акцентував Сергій Петрович, їх втілення в життя зараз залежить тільки від рішення громади міста.
Те, що діючий полігон буде закрито – це безсумнівний факт. Подовжити його експлуатацію було злочином з боку місцевої влади ще в 2014 році. Цей об’єкт експлуатується з 1961 року (55 років) і розташований усупереч нормам діючого законодавства. До того ж його не обладнано інженерними системами захисту навколишнього природного середовища і протягом багатьох років йде забруднення озер важкими металами, а мешканці дихають метаном і діоксином, ці речовини осідають на ґрунті.
DSC00352Якщо депутати Слов’янської міської ради знову не схвалять виділення землі під будівництво цієї станції, на яку планується виділити 16 млн. грн. з обласного бюджету, її все одно збудують, але в іншому місті – бажаючих чимало. І це рішення буде на совісті тих обранців, хто не спромігся досконально вивчити ситуацію сам та роз’яснити людям, чи тих, хто переслідує особисті корисні інтереси, нехтуючи безпекою своїх же земляків.
Олег Бережной детально розповів що собою буде представляти сміттєперевантажувальна станція, в чому її економічні, екологічні та соціальні переваги для міста та людей. Цей проект було розроблено з урахуванням новітніх світових технологій – безпечних та енергоефективних. До того ж, він дозволить створити біля 100 нових робочих місць.
Крім того, якщо полігон буде закрито, а станцію не збудовано, то ТПВ будуть відвозитись до полігону в Краматорську. Зважаючи на недавні зміни законодавства у сфері поводження з відходами, тарифи для населення, за його словами, можуть збільшитися в 10-20 разів.DSC00348
Лариса Соловей та Ігор Жиров погодились з представниками департаменту екології та природних ресурсів, що варіант будівництва цієї станції є оптимальним для міста. Було зазначено, що позитивним моментом також є те, що процес будівництва сміттєперевантажувальної станції передбачає також широку інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо роздільного збору сміття, посилену увагу до екологічного виховання та розвиток екологічної культури людей усіх вікових категорій.
Тож, панове відповідальні особи, приймайте рішення по совісті!

З відеозаписом зустрічі можна ознайомитись тут: http://slavdelo.dn.ua/2016/03/30/chto-s-musorom-v-slavyanske-delat-budem-diskussiya-o-poligone-i-musoroperegruzke-v-slavyanske/