ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-06-03

МІНІСТР ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ ОСТАП СЕМЕРАК: «ОБЛАСТЯМ ПОТРІБНО ОБМІНЮВАТИСЯ СВОЇМИ НАПРАЦЮВАННЯМИ ТА ДОСВІДОМ РОЗВ’ЯЗАННЯ ТИХ ЧИ ІНШИХ ПРОБЛЕМ».

image-0.02.01.2d3810e32bb2c97132d87ea8d180dcb1e518bb5d533d9291df1dde52cf85d7cb-V3 червня у м. Запоріжжя Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак провів спільну нараду з питань природоохоронної діяльності за участю представників Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Миколаївської та Херсонської облдержадміністрацій.

У заході взяв участь директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Сергій Натрус.

Остап Семерак поінформував учасників наради про законодавчі ініціативи у природоохоронній сфері, стратегічні задачі в області зменшення забруднення атмосферного повітря, поводження з відходами, тощо.

Він наголосив, що в найближчих планах — зробити автоматизовану систему моніторингу викидів, щоб будь- який громадянин міг онлайн бачити реальний рівень забруднення повітря та води. На рівні законодавства в Україні запроваджено принцип «забруднювач платить», що цілком відповідає європейським нормам. Проте на практиці це працює неефективно, повноцінний облік не ведеться, у зв’язку з чим порушників практично неможливо притягнути до відповідальності.  Тому  всім підприємствам-забруднювачам запропоновано запровадити автоматизовану систему обліку і контролю основних забруднюючих речовин. Автоматизований моніторинг викидів має онлайн запрацювати і для атмосферних, і для водних ресурсів.

Підбиваючи підсумки наради, Міністр відзначив її позитивний результат і те, що в кожній області є свої напрацювання, досвід розв’язання тих чи інших проблем, яким потрібно обмінюватися на подібних зібраннях.