ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-07-04

НА ДОНЕЧЧИНІ ОГОЛОШЕНІ НОВІ ЗАКАЗНИКИ

4439_a8c9a963З метою збереження цінних та типових природних комплексів, 1 липня 2016 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження №538 «Про оголошення ботанічного заказника місцевого значення «Урочище Орлове» та №539 «Про оголошення ботанічного заказника місцевого значення «Ділянка Різниківська».

Заказники — це території й акваторії, на яких охороняються окремі види рослин і тварин або природні комплекси (озера, болота, ділянки лісу чи степу з рідкісними видами рослин або тварин, печери, території з унікальними геологічними утвореннями тощо). На території заказників дозволяється обмежена господарська діяльність, але тільки така, що не завдає шкоди об’єктам, які охороняються (наприклад, обмежена заготівля сіна в лісових заказниках, регламентоване полювання на окремих видів тварин у заповідно-мисливських господарствах).

Заказник «Урочище Орлове» створюється на території Калінінської сільської ради Бахмутського району Донецької області, на площі 62,7 га. Ділянка розташована на землях лісогосподарського призначення Часів-Ярського лісництва державного підприємства «Слов’янське лісове господарство» і являє собою вкриту лісовою (деревною та чагарниковою) рослинністю територію.

Заказник «Ділянка Різниківська» створюється на землях лісогосподарського призначення території Різниківської сільської ради району Донецької області, це природна територія площею 80,0 га із земель запасу, у тому числі: 38,42 га пасовищ, 41,58 га ярів.perbol-ridlis_ku-b

Рослинний світ цих ділянок  налічує близько 180 видів, з них 5 видів занесені до Червоної книги України.

Нові ботанічні заказники Донеччини сприятимуть збереженню степових ділянок, у тому числі, популяцій рідкісних видів рослин, які підлягають особливій охороні на різних рівнях, популяцій лікарських, медоносних, декоративних та інших корисних рослин. Заказник «Ділянка Різниківська» та «Урочище Орлове» є першими природоохоронними територіями, які створені в Донецькій області впродовж останніх 3 років і, безперечно, це дуже позитивні зрушення. Сподіваємось, попереду нас чекають ще більші досягнення у цій галузі.