ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-11-22

НА ДОНЕЧЧИНІ ОГОЛОШЕНО НОВИЙ ЗАКАЗНИК

З метою збереження цінних та типових природних комплексів,  19 листопада 2018 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження № 1378/5-18 «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Зміїна гора» на території Миколаївської міської ради Слов’янського району та Краматорської міської ради», загальною площею 245,78 га, з них 115,78 га на території Миколаївської міської ради Слов’янського району та 130,0 га на території Краматорської міської ради без вилучення земель.

Ця природна ділянка розташована на правому схилі долини р. Біленька і являє собою ділянку різнотравно-типчаково-ковилового степу. Тут зростають види рослин, занесені до охоронюваних переліків різного рівня, зокрема з числа Червоної книги України та Донецької області — ковила українська та ковила Лессінга, ковила волосиста, келерія Талієва, гіацинтік блідий, волошка руська, бурачок голоніжковий, левкой запашний, громовик донський, ранник крейдовий, ефедра двоколоса. Серед рідкісних комах, що мешкають на цій ділянці — дибка степова, сатурнія грушева, поліксена, махаон, подалірій, ксилопа фіолетова, сколія — гігант, мегариса перлата. Інтерес представляє герпетофауна, тут виявлено види рептилій, які занесені до Червоної книги України: мідянка звичайна та візерунковий полоз.

На сей час на території Донецької області обліковуються 148 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 97 260,78 га, що становить  3,67 % від загальної площі області.