ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-03-02

На Донеччині узагальнено інформацію про відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь

wetland2-largeВ  Донецькій області, в рамках вищезазначеного заходу, протягом лютого проведено широку інформаційну кампанію, спрямовану на підвищення обізнаності громадськості, насамперед, шкільної та юнацької молоді, з питань необхідності збереження водно-болотних угідь. До проведення заходів були залучені місцеві органи державної влади, зокрема, територіальні відділи та управління освіти, що значно збільшили громадську аудиторію учасників акцій.

В шкільних закладах проводились виховні години, тематичні бесіди та   тематичні уроки, екологічні ігри («Скарби боліт», «Хто мешкає в болоті?», «Перейди через болото»), інформаційні години, круглі столи («Значення водно-болотних угідь для підтримки біологічного різноманіття та розвитку туризму»), семінари, виставки, вікторини («Чи все ми знаємо про воду?», «Лікарські рослини водних угідь», «Дивовижний світ болота», «Пізнаємо водно-болотні угіддя»), конкурси малюнків, плакатів, фотографій («Допоможи водно-болотним угіддя», «Рослини і тварини болотистої місцевості», «Озера мого міста», «Без води не має життя»), екскурсії, акції з розчищення узбережжя водних джерел та інші заходи, якими були охоплені всі вікові групи учнів (1-11 класи).

Крім цього, в школах м.Слов’янськ відбувся захист творчого проекту «Збережемо болота України, як унікальну екосистему» (ЗОШ №4) та обговорення рефератів «Водно-болотні угіддя. Їх значення в житті людини» (ЗОШ №9 та №10), виконано дослідницький проект «Екологічна стежка на базі Слов’янського курорту та орнітологічного заказника «Приозерний» (ЗОШ №9).

В центрі екологічного виховання бібліотеки смт. Миколаївка була створена для ознайомлення експозиція «Флора та фауна болотяних угідь Донецької області». В містах Слов’янськ (ЗОШ №1 та №9) та Вугледар були проведені екологічні брейн-ринги «Пізнаємо мешканців водно-болотних угідь».

В навчальних закладах Костянтинівського району та м.Лиман були проведені загальношкільні лінійки під девізом «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь» та «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього – стале джерело засобів існування», на яких учні виступали з підготовленою інформацію про значення водно-болотних угідь в житті людства. Учні 9-11 класів шкіл м.Лиман стали учасниками кінолекторію, переглянувши відеофільм «Водно-болотні угіддя і клімат», а учням 2-6 класів шкіл м.Димитрів було продемонстровано фільм «Вода – колиска життя».

Певна робота проведена адміністраціями установ природно-заповідного фонду Донецької області. Так, адміністрацією НПП «Святі Гори» виконано майже 30 різнопланових заходів (лекцій, виставок, розповсюдження буклетів, екскурсій, буріння лунок на водних об’єктах, вкритих льодом), до яких залучено 1160 учасників.

Фахівцями НПП «Меотида», окрім проведення широкої інформаційної кампанії, взято участь у проведенні міжнародних середньозимових обліків водоплавних птахів на території водно-болотного угіддя міжнародного значення «Затока Білосарайська та коса Білосарайська» в Першотравневому районі за програмою Wetlands International. Спільно з департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації складено План заходів щодо організації охорони та використання водно-болотних угідь міжнародного значення у Донецькій області на 2016 рік.

Поряд з екологічними освітньо-виховними заходами службою охорони РЛП «Клебан-Бик» проведено 11 рейдів по боротьбі з усіма видами браконьєрства, під час яких вилучено 1 браконьєрську сітку та знято 5 петель, систематично ведеться очищення від сміття місць, відведених для відпочинку та рибальства. Адміністрацією парку також складено План заходів щодо збереження водно-болотних угідь в регіональному ландшафтному парку «КЛЕБАН-БИК» на 2016 рік.

В цей період в засобах масової інформації та на Інтернет-ресурсах розміщено 20 публікацій, присвячених водно-болотним угіддям. Крім цього, інформаційні матеріали були розміщені на стендах для публічної інформації в приміщеннях більшості райдержадміністрацій та виконкомів міських рад.