ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-03-11

На Донеччині визначені показники збільшення площі природно-заповідного фонду

Розпорядженням голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 01.03.2016 №144 «Про подальше збільшення площі природно-заповідного фонду в Донецькій області» затверджені Показники площі земель природно-заповідного фонду та «відсотку» заповідності районів та міст Донецької області на період до 2020 року.

Дані показники визначені з метою забезпечення реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 року №385, в частині збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, збільшення площі природно-заповідного фонду.

Починаючи з 2014 року площа природно-заповідного фонду області залишається незмінною і станом на 1 січня 2016 року становить 93 тис. га, а «відсоток» заповідності Донецької області складає 3,5%.

Одним з чинників, які уповільнили процес створення (розширення територій існуючих) об’єктів ПЗФ, є відмова багатьох органів місцевого самоврядування у погодженні запропонованих матеріалів щодо створення нових заповідних територій, без надання будь-яких альтернативних пропозицій. Одночасно, процес заповідання в цей період було загальмовано у зв’язку з ускладненням суспільно-політичної ситуації, втратою контролю з боку української влади над окремими частинами території області та проведенням антитерористичної операції.

Згідно Державної стратегії регіонального розвитку, фактична площа земель природно-заповідного фонду в Донецькій області на 1 січня 2017 року має досягти 163 тис. га, що складає 6,2 % від території області, а на 1 січня 2021 року — 236 тис. га, або 8,9 %.

Для цього головам райдержадміністрацій та міським головам рекомендовано провести попередню роботу по визначенню природних територій, які є перспективними для подальшого заповідання, залучаючи науковців, громадських організацій екологічного спрямування. Крім того щорічно передбачати заходи для збільшення площі природно-заповідного фонду при формуванні проектів Програм економічного та соціального розвитку.

При цьому, досягнення визначених показників заповідання можливе лише за умови повернення тимчасово окупованих територій Донецької області під повний контроль української влади.