ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-05-23

НА ДОНЕЧЧИНІ ЗАПУЩЕНО ПЕРШИЙ ЕТАП «АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ СТАНУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА»

IMG_281823 травня на території фільтрувальної станції КП «Краматорський водоканал» за участю голови Донецької облдержадміністрації Павла Івановича Жебрівського відбувся запуск 1-го етапу «Автоматизованої системи моніторингу стану довкілля Донецької області».

Презентував систему моніторингу директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус. Ця система представляє собою апаратно-програмний комплекс, який сприятиме вирішуванню завдань регіонального моніторингу довкілля. Інформація від автоматизованих постів передаватиметься на центральні сервери. За допомогою спеціалізованого програмного забезпечення користувачі автоматизованої системи моніторингу довкілля отримуватимуть необхідну інформацію безпосередньо через мережу Інтернет. Система будується по модульному принципу, що дає можливість її удосконалення та розширення.IMG_2813

Придбання автоматизованих постів було здійснено за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища згідно Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2017 рік.

В рамках системи встановлено 6 стаціонарних постів моніторингу атмосферного повітря: у  мм. Краматорськ, Курахове, Бахмут, Маріуполь (2 пости) та смт. Миколаївка. Крім стаціонарних постів на Донеччині також будуть працювати три мобільні лабораторії.IMG_2864

Стаціонарні пости працюватимуть в тестовому режимі і здійснюватимуть виміри пилу (РМ10/РМ2,5), швидкості вітру, вологості, температури та атмосферного тиску. На центральний сервер системи в режимі он-лайн поступатиме інформація щодо забруднення атмосферного повітря. Зараз встановлено обладнання, за допомогою якого можна простежити вміст у повітрі пилу (РМ10 та РМ2,5). Другий етап автоматизованої системи моніторингу планується завершити у серпні цього року. Він дозволить моніторити викиди оксиду вуглецю, діоксиду сірки та озону.

Спілкуючись з журналістами, Павло Жебрівський зазначив: «Перший етап центру моніторингу коштує 18 млн грн, другий обійдеться в 23 млн грн. Будуть проводитись інші заходи, по контролю лісових ресурсів, ґрунтів і підземних вод, наразі розробляються проекти. Ми використовуємо виключно екологічні гроші, які мають йти на покращення екології в регіоні».

IMG_2904Система моніторингу довкілля створюється для виявлення критичних чинників антропогенного впливу, збільшення рівня знань про екологічний стан навколишнього природного середовища, поліпшення оперативності та якості інформаційного обслуговування користувачів на всіх рівнях, більш якісного обґрунтування виконання природоохоронних заходів. Автоматизована система моніторингу навколишнього природного середовища дозволятиме виконувати одне із найважливіших завдань: отримувати достовірні відомості щодо вмісту у атмосферному повітрі забруднюючих речовин.

IMG_2913 IMG_2901