ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-03-18

Напередодні Всесвітнього дня води в «Діловому Слов’янську» відбувся «круглий стіл»

20160318_14023718 березня в редакції газети «Діловий Слов’янськ» відбувся «круглий стіл» присвячений Всесвітньому дню води (водних ресурсів) 2016 під девізом «Вода і робочі місця».

Всесвітній день води щорічно відзначається 22 березня і є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства.

Відкрив засідання начальник Сіверсько-Донецького БУВР Віктор Антоненко, висвітливши проблемні аспекти функціонування основного джерела водопостачання для населення та галузей економіки сходу України – ріки Сіверський Донець.

Заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Олександр Лихач акцентував на особливому стратегічному значенні водних ресурсів для розвитку країни. Він також розповів про діяльність влади щодо збереження та відродження водних ресурсів регіону і підкреслив, що збереження водних ресурсів краю, зокрема, басейну річки Сіверський Донець — основної водної артерії регіону, — має бути у пріоритеті.

Про те, як здійснюється державний моніторинг поверхневих водних об’єктів басейну р. Сіверський Донець доповіла Лоткова Олена Валентинівна, начальник басейнової лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР.

Наступний доповідач — Тетяна Анатоліївна Іванова — викладач Слов’янського педагогічного ліцею, керівник екологічного клубу «Едельвейс» зосередила увагу на темі виховання екологічної свідомості молоді у ставленні до водних ресурсів краю на прикладі діяльності екологічного клубу «Едельвейс» (у взаємодії з Сіверсько-Донецьким БУВР). Екологічний клуб «Едельвейс» існує вже 18 років; його членами є підлітки 13-17 років.

Тему екологічного виховання молоді продовжили й наступні учасники «круглого столу» — Павленко Лілія Іванівна, учитель хімії, та Блінов Даніїл Володимирович, учень 9 класу Святогірської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату № 12 Донецької обласної ради. Доповідь Даніїла «Дослідження якості джерельної води на території НПП «Святі гори» Донецької області як альтернативного джерела питної води для потреб міської громади» викликала у присутніх справжні овації. При сприянні лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР юнак дослідив якість води трьох джерел на території НПП «Святі гори», порівняв їх хімічний склад з водопровідною водою. Крім того, виявивши високу питну якість джерельної води Данііл перейнявся перспективою подальшого дослідження її лікувальних властивостей та можливості використання  в санаторно-лікувальних та дитячих закладах.

Заступник начальника Донецького регіонального управління водних ресурсів Володимир Мельников поінформував про проблеми використання водних ресурсів в сільському господарстві.

20160318_145557Сергій Трофанчук — заступник голови ГО «Сіверський Донець — відродження» в ході свого виступу щодо недоцільності зміни порядку спрямування та координації Кабінетом Міністрів України діяльності Державного агентства водних ресурсів України, звернувся до учасників заходу та читачів «Ділового Слов’янську» підтримати електронну петицію до Президента України стосовно цього питання.

Підбиваючи підсумки засідання «круглого столу», присутні зійшлись на думці, що тільки суспільне розуміння проблем та об’єднані практичні зусилля державних установ, громадських організацій, свідомих громадян допоможуть  досягти позитивних зрушень у вирішенні накопичених проблем та сприяти збереженню ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому.

Наостанок Віктор Єгорович Антоненко вручив Івановій Т. І., Павленко Л.І., Блінову Даниїлу та  редакції «Ділового Слов’янська» подяки за активну участь у заходах зі збереження водних ресурсів, а також з нагоди Всесвітнього дня води.

20160318_151103 20160318_150949