ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-03-10

ОБЕРЕЖНО ПЕСТИЦИДИ!

На сьогодні екологічні наслідки забруднення природного середовища перетворились в одну з глобальних проблем сучасності, особливо для техногенно-перевантажених регіонів України, до яких відноситься і Донецька область. Для розповсюдження техногенних забруднювачів нема кордонів і уже спостерігаються не тільки регіональні, але й національні та глобальні тенденції небезпечні для біосфери в цілому.

Пестициди — складні хімічні речовини, які мають свої особливості. Вони, в порівнянні з хімічними речовинами іншого призначення, особливо стійкі, тому постійно можуть циркулювати в навколишньому середовищі, і не виключено, що можуть накопичуватись в плодах. Маючи високу біологічну активність, вони становлять потенційну загрозу для живої природи.

Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області та департаментом  екології та природних ресурсів Донецької ОДА і отримання паспорта. Паспортизація здійснюється щорічно. При виявлені порушень санітарних правил паспорт вилучається і подальша експлуатація складу не допускається.

При цьому інформуємо,  що основними елементами захисту від негативної дії пестицидів і агрохімікатів є:

* наявність обмежувальних знаків біля оброблених пестицидами ділянок-на відстані 200 м від меж оброблених ділянок;

* попередження населення за допомогою встановлення обмежувальних та попереджувальних написів не менш як за 2-і доби до початку проведення хімобробки (пестицидами і агрохімікатами);

* дотримання часу застосування пестицидів виключно в ранкові до 10 год. та вечірні з 18-22год дня;

* недопущення сторонніх осіб до місць застосування пестицидів;

* в Угодах оренди сільськогосподарських угідь включати забезпечення орендаря чи іншого сільськогосподарського виробника періодичному аудиту сільськогосподарських угідь на залишковий вміст пестицидів і в першу чергу стійких органічних забруднювачів (СОЗ);

* забезпечення місцевого населення доступною інформацією через органи місцевого самоврядування про методи і способи першої невідкладної допомоги при отруєннях пестицидами і агрохімікатами.

Також місцевим органам самоврядування необхідно проводити громадський контроль при потребі залучати в консультативній формі відповідних спеціалістів, рекомендації яких дозволять уникнути надзвичайних станів, забруднення довкілля та отруєнь серед працюючих та населення, недопущення внесення пестицидів з допомогою авіації в населених пунктах району.