ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-12-18

ОСТАП СЕМЕРАК «ДОНБАС ПЕРШИМ РОЗПОЧНЕ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ МОНІТОРИНГ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ВОДНИХ РЕСУРСІВ»

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак  переконаний, що запровадження вдосконалених інструментів моніторингу  постраждалих територій стане тим стратегічним кроком на шляху до відновлення  еко стабільності на Сході країни.

Про це він заявив, сьогодні  під час  презентації  проекту «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконлені   еханізмів моніторингу довкілля».

«Донбас  українська територія. Це я вкотре повторю російським оккупантам і  відновлення на його території миру і екологічної стабільності  стратегічне завдання  українського Уряду», — зазначив Остава Семерак.

За словами Міністра, вже другий рік Мінприроди спільно із Координатором ОБСЄ в Україні  працюює над  планом  реінтеграції довкілля постраждалих територій.

Він  нагадав, що спільно вдалося  реалізувати проект «Оцінка  шкоди навколишньому середовищі на Сході». Завдяки, якому ми отримали  реальну картину  стану довкілля в Луганській і Донецькій області.

«Цього року ми напрацювли  вдосконалені  інструменти моніторингу  постраждалих територій. Серед яких нова інформаційна система довкілля Донбасу http://deis.menr.gov.ua/. Ця  цифрова онлайн-платформа дасть кожному громадянину доступ до постійно оновлюючої інформації про  екологічні ризики, стан повітря, води та природоохоронних територій в цьому регіоні. Крім того, запроваджена программа моніторингу якості води,  стратегічної водної артерії Сходу, – річки  Сіверський Дінець, яка є основним джерелом води для Харківської, Донецької та Луганської, включаючи території, що постраждали внаслідок військових дій. І його екологічний стан – це  безпека мільйонів людей», — розповів Міністр.

Він також підкреслив, що сьогодні Україна на етапі впровадження інтегрованого управління водними ресурсами.

«Управління водними ресурсами по інтегрованому принципу —  горизонтальна реформа на викоання Угоди про Асоціацію, яка передбачає  підготовку Плану  управління річковим бассейном. Басейн Дону стане першим  практичним пілотом  цієї реформи. Донбас має першим відчути  результати євроінтеграційним реформу», — зазначив Міністр.

Крім того, він  подякував Коородинатору ОБСЄ в Україні  і українським експетам за проведену роботу.

https://menr.gov.ua/news/32981.html?fbclid=IwAR1z1M_3b4YM3r_x7O46UndHnBpW5V4kHGSLhcLgoLo_BeN8deaq2VZbI8Q