ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-06-13

ПЕРША ЦЬОГОРІЧНА ПОДОРОЖ ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ ВІДБУЛАСЬ ДО «ЗЕЛЕНОГО НАМИСТА ДОНЕЧЧИНИ» — СВЯТОГІР’Я

10-12 червня відбувається перший екскурсійний маршрут в рамках Програми «Екологічними стежками рідної України» 2019-го року – «Святі гори – зелене намисто Донеччини».

В цій подорожі з природною та історико-культурною спадщиною рідного краю ознайомлюються 60 учасників із смт Олександрівки, сіл Микільське,  Левадне, Новополтавка, Петрівка Друга, Дмитроколине, Беззаботівка, Новостепанівка, Петрівка Перша, Некременне, Золоті Пруди, Мар’ївка, Мирна Долина, Михайлівка, Новобахметьєве, Зелене, Варварівка.

10 червня надзвичайно цікавою та змістовною була екскурсія екологічною стежкою в Національному природному парку «Святі гори». Діти дізнались багато нової інформації про флору та фауну завдяки науковим співробітникам парку.

Під час семінару «Екологічні проблеми Донецької області та їх розв’язання на засадах збалансованого розвитку» відбулось не тільки обговорення найбільш гострих питань області, юні природоохоронці сформували та представили власні цікаві ідеї щодо їх вирішення.

11 червня учасники програми ознайомились з природничою та історико-культурною експозицією Слов’янського краєзнавчого музею, долучились до практичного майстер-класу у керамічних майстернях.

Відбувся тренінг «Вода- це життя», під час якого учасники отримали нові знання про  водойми України та світу, створили власні природоохоронні проекти на захист малих річок.

Учасники програми відвідали Меморіальний комплекс «Скорботний ангел», присвячений українським льотчикам екіпжу літака АН-30 №80. Тут вони не тільки вшанували загиблих героїв, але і як пам’ять про подвиг і заклик до припинення агресії – взяли участь у флешмобі «Донбас – це Україна», разом заспівали Гімн України.

На завершення такого активного дня всіх чекало частування військової польової кухні на березі річки Сіверський Донець у рекреації НПП «Святі гори».

Ввечері не менш захоплюючим та пізнавальним був перегляд фільму «Донеччина заповідна – насіння життя». Учасники ознайомились із   особливостями найбільш визначних територій природно-заповідного фонду Донецької області: національні природні парки «Святі гори» та «Меотида»Український степовий природний заповідник, регіональні ландшафтні парки «Краматорський»«Клебан-Бик» та багатьма іншими. Діти були вражені унікальністю та багатством рідного краю.

12 червня, в останній день подорожі, учасники відвідали Свято-Успенську Святогірську Лавру, яка складається з комплексу печер і наземних будівель XVII-XIX століть і розташована на схилах навислих над водою мальовничих крейдяних гір. Також діти мали змогу взяти участь у пізнавальному еко-квесті «Люби і знай свій рідний край».

До зустрічі на екологічних стежках!