ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-02-08

ПІДГОДІВЛЯ ДИКИХ ЗВІРІВ ВЗИМКУ – ВАЖЛИВИЙ ЗАХІД, ЯКИЙ ЩОРІЧНО ПРОВОДИТЬСЯ В УГІДДЯХ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО МРГ УТМР.

Коли настають холоди і все замерзає, звірині стає все складніше добути їжу, а особливо з холодним сніговим початком цьогорічної зими. Щоб, залишившись без їжі, виснажена звірина не стала здобиччю хижаків та не пішла в пошуках корму в населені пункти, єгері допомагають тваринам пережити важкий період.

Загальна площа мисливських угідь в Добропільському районі складає 78796 га та ділиться на 8 єгерських обходів. Підгодовують взимку практично всіх мешканців, серед них головним чином копитних звірів для того, щоб допомогти їм пережити найбільш важкий час року. Зимова підгодівля диких тварин має велике значення в забезпеченні звірів відсутніми мінеральними речовинами і мікроелементами. Усі корми, які використовуються для підгодівлі звірів, придбані за кошти підприємства Добропільського МРГ УТМР.

При підгодівлі копитних викладають сіно, зернофураж та сіль. Викладення корму проводиться в місцях концентрації тварин, там, де є загроза виснаження запасів природних кормів проводиться на кормових площадках, де зустрічаються масові переходи копитних тварин. Взимку для птахів влаштовують годівниці, куди закладають зернові, кукурудзу.
Необхідна кількість кормів розраховується на одного копитного і на підкормовий сезон, згідно бонітету мисливських угідь, який визначений у мисливському впорядкуванні підприємства.

Хоча площа мисливських угідь більше 78 тис. гектарів, підгодівля тварин ведеться, тільки в окремих місцях, де спостерігається їхнє масове скупчення, подалі від людних місць та доріг загального значення, де на них чекає небезпека збоку «небайдужих».

На даному етапі виставлено понад півтори тони зерна кукурудзи і ячменя, сіна, в годівниці та на кормові майданчики. Корми докуповуються по мірі необхідності.