ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-11-28

ПРО АВАРІЙНІ ЕКОЛОГІЧНІ СИТУАЦІЇ станом на 28.11.2019

28.11.2019 при проведенні щоденного моніторингу виникнення аварійних екологічних ситуацій на території Донецької області до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації надійшли повідомлення від:

Покровської райдержадміністрації про загоряння сухої трави на території Новоекономічної селищної ради на площі 4,0га, поблизу с.Звірове Піщанської сільської ради на площі 1,0 га, а також на території Гришинської сільської ради на площі 1,0 га.

РЛП «Клебан-Бик» про виникнення пожежі на території центрального відділення на лівобережній частині парку: загоряння сухої деревинної, трав’яної та чагарникової рослинності на площі 1,5 га. Пожежі ліквідовані.

Протягом тижня виникла велика кількість пожеж, департамент неодноразово попереджав про небезпеку спалювання сухих залишків рослинності та опалого листя. Нагадуєм, під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію та різні види захворювань. Тобто все, що ввібрало листя, при спалюванні виділяється у повітря. Лікарі попереджають постійно: подразнюваний димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано в період паління трав тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин. Короткочасна дія на людину високих рівнів діоксину може призвести до патологічних змін шкіри, а також до змін функції печінки. Тривала дія призводить до ушкодження імунної системи, нервової системи, ендокринної системи і репродуктивних функцій. Отож, спалювання листя, трави та інших відходів несе для здоров’я безліч небезпек. Задумайтесь про це!