ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-06-01

ПРО ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ ПРОВЕДЕННЯ В ОБЛАСТІ ЗАХОДІВ В РАМКАХ  ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АКЦІЇ «ДЕНЬ ДОВКІЛЛЯ»

image003Відповідно до розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 17.02.2016 № 105 «Про організацію робіт щодо підготовки населених пунктів області до весняно-літнього періоду 2016 року» в області з 21 березня по 21 травня 2016 року тривав двомісячник з благоустрою населених пунктів та 16 квітня 2016 року проведено День довкілля.

Органами місцевої влади було організовано та виконано комплекс заходів,  спрямованих на поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрій населених пунктів та прилеглих до них територій, очищення водних джерел, збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, поширення екологічних знань.

За інформацією, наданою міськими радами та райдержадміністраціями області (додається), в акції прийняло участь близько 98,6 тисяч небайдужих до охорони довкілля людей, в тому числі дітей шкільного віку. За активної участі місцевого населення та громадських організацій було упорядковано майже 712,385 га територій парків, скверів, алей, висаджено 7377 дерев, 10900 кущів, створено 13,7195 га нових газонів та квітників, ліквідовано 379 та упорядковано 169 сміттєзвалищ, очищено від сміття 122,73 км берегової лінії уздовж річок, ставків та інших водних об’єктів, розчищено та упорядковано 26 водних джерел. Загальна сума коштів, витрачених на оздоровлення навколишнього природного середовища, склала понад 4569  тис.грн.

Велика увага в ході акції була приділена екологічній освітньо-виховній роботі. Було проведено 511 заходів, направлених, насамперед, на виховання, формування та розвиток у юних громадян кращих рис української нації: почуття патріотизму, любові до рідної землі та її природи, працелюбності, що є запорукою майбутнього нашої держави. В багатьох шкільних закладах були проведені лекції, тематичні уроки, конкурси на природоохоронну тематику.

В рамках відзначення Дня довкілля департаментом екології та природних ресурсів було проведено низку заходів, спрямованих на підвищення обізнаності громадськості, насамперед, шкільної та юнацької молоді, з питань екології та необхідності збереження і відновлення довкілля.

Так, 8 квітня директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус, взяв участь у створенні «Алеї Миру» у Ямпільському лісництві.

В рамках двомісячника благоустрою були проведені заходи з озеленення загальноміських територій міста Мирноград (Димитрів), де у висадці саджанців дерев взяв участь заступник директора департаменту Олександр Лихач.

15 квітня співробітники департаменту екології та природних ресурсів взяли участь у висадці 30 дерев у школі №13 селища Малотаранівка. Захід відбувся від гаслом всесвітньовідомої акції «Дерево миру».

Спільно з РЛП «Клебан-Бик» та школярами Олександро-Калинівської ЗОШ (с.Олександро-Калинівка, Костянтинівський р-н), представники департаменту взяли участь в озелененні території цієї школи.

Департамент висвітлював хід міської екологічної акції «Чисте місто починається з кожного», яка проходила в Бахмуті. 22 квітня відбулося підбиття підсумків акції і в урочистому заході взяв участь директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус.

На сайті департаменту та сторінці департаменту у мережі Фейсбук висвітлювались результати участі школярів Донецької області в учнівських олімпіадах з екології. З метою відзначення кращої методики екологічного виховання та популяризації екологічних знань було нагороджено:

— почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації за сумлінне навчання, власне дослідження якості джерельної води на території НПП «Святі Гори» як альтернативного джерела питної води для потреб міської громади та з нагоди Дня довкілля  Блінова Даніїла Володимировича, учня 9 класу Святогірської загальноосвітньої санаторної школи – інтернату I- II ступенів № 12 Донецької обласної ради;

— почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації за сумлінне навчання, перемоги у  Всеукраїнській предметній олімпіаді з екології та фінальному (ІІІ) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, власне дослідження екологічного напряму  та з нагоди Дня довкілля учеників 10 класу Комунального закладу «Маріупольський міський технічний ліцей Маріупольської міської ради Донецької області» Удовенко Юлію та Паша Юрія;

— почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації за сумлінне навчання, перемогу у фінальному (ІІІ) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, власне дослідження екологічного напряму та з нагоди Дня довкілля Ворону Наталю Вадимівну, ученицю 11 класу Слов’янського педагогічного ліцею Слов’янської міської ради Донецької області;

— почесною грамотою Донецької обласної державної адміністрації за сумлінне навчання, перемоги у фінальному (ІІІ) етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, Всеукраїнському конкурсі «Юний селекціонер і генетик», Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та з нагоди Дня довкілля  РАКОВА Андрія  Юрійовича, ученика 11 класу Піддубненської  загально освітньої школи І-ІІІ ступенів Великоновосілківської районної ради;

— подякою Донецької обласної державної адміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу екологічного виховання, формування екологічної свідомості молоді та з нагоди Дня довкілля 3 вчителів загальноосвітніх закладів області.

Крім того, з метою екологічного виховання та підвищення екологічної культури підростаючого покоління на основі місцевого краєзнавчого матеріалу, напередодні Дня довкілля України департамент екології та природних ресурсів передав департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації 600 примірників науково-інформаційного довідника «ЛІСИ ДОНЕЧЧИНИ» для розповсюдження у мережі загальноосвітніх навчальних закладах області. Книга призвана не тільки допомогти школярам отримати нові знання про унікальні та неповторні ліси Донецької області, але й сприяти формуванню у них дбайливого ставлення, розуміння та любові до природи Донеччини.

Регіональні ЗМІ області розміщували на своїх сторінках матеріали, про місцеві заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань та безпосередньо про значення Дня довкілля.

На сторінці департаменту у мережі Фейсбук були розміщені інформаційні матеріали про заходи, які проводились регіональними ландшафтними парками області — це заходи з благоустрою та озеленення, виставки, лекції, екскурсії, пізнавальні екологічні години, майстер-класи. Такі заходи сприяють вихованню бережливого ставлення та любові до рідної природи, птахів; формують у дітей допитливість, спостережливість, почуття прекрасного, розвивають їх кмітливість, пам’ять, творчу активність.

Додаток

ЗВІТ

департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації

про проведення Дня довкілля в Донецькій області у 2016 р.

 

з/п

Найменування показників Одини-ця виміру Фактично виконано
1 2 3 4
1. Площа нових лісових насаджень (ліси, полезахисні смуги, водоохоронні зони) га 180
2. Площа упорядкованих територій парків, скверів, алей га 712,385
3. Створено нових парків од./га 4/2,55
4. Кількість посаджених дерев од. 7377
5. Кількість посаджених кущів од. 10900
6. Площа нових газонів, квітників га 13,7195
7. Кількість ліквідованих стихійних сміттєзвалищ од. 379
8. Кількість упорядкованих сміттєзвалищ од. 169
9. Протяжність очищених від сміття берегів км 122,73
10. Кількість розчищених та упорядкованих джерел од. 26
11. Кількість учасників заходів чол. 98600
12. Кількість заходів з еколого-просвітницької діяльності од. 511
13. Витрачено коштів тис.грн. 4569,336