ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-05-20

ПРО ПОСИЛЕННЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ ЛІСОВИХ МАСИВІВ ТА ЕКОСИСТЕМ

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на своєму засіданні 27 квітня 2016 року, під головуванням голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівського П.І., затвердила «Комплексний План щодо посилення протипожежного захисту лісових масивів та екосистем Донецької області на 2016 рік».
Щорічно у весняно-літній період, внаслідок необережного поводження з вогнем, самовільного випалювання пожнивних залишків, стерні, сухої рослинності та сміття, в лісах та інших природних екосистемах виникають руйнівні пожежі, які знищують природні місця існування рослин та тварин, призводять до їх безпосередньої загибелі, наносять велику шкоду природному середовищу. Причиною виникнення 90 – 98 % загорянь лісових або степових угідь є діяльність людини.
Донецька область (як і Луганська, Херсонська, Дніпропетровська, Миколаївська) відноситься до найбільш пожежонебезпечних областей, для яких притаманний сухий клімат. На ці території припадає понад 50% випадків лісових пожеж.
Тому, основними завданнями затвердженого Комплексного плану є організація впровадження заходів, спрямованих на забезпечення надійного протипожежного захисту лісових масивів та екосистем Донецької області у 2016 році, забезпечення державного контролю за здійсненням заходів щодо захисту лісових масивів та екосистем від пожеж, координація дій структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації, райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій, структурних підрозділів центральних органів виконавчої влади щодо попередження пожеж у лісових масивах та екосистемах, створення умов для успішного гасіння пожеж і мінімізації збитків від них.