ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-26

ПРО СИТУАЦІЮ ЩОДО ШЛАМОНАКОПИЧУВАЧА ІІІ ЧЕРГИ ТОВ «НВО «ІНКОР І КО»

 

 

Проблема загрози навколишньому природному середовищу через промислові відходи хімічного виробництва фенольного заводу (знаходиться на відстані 1,3 км на південь від м. Торецьк біля смт Новгородське, поблизу лінії розмежування), яка останнім часом активно обговорюється у ЗМІ, не нова і є актуальною вже тривалий час.

У шламонакопичувачі ІІІ черги ТОВ «НВО «Інкор і Ко» зберігаються речовини до складу яких входять фенольні сполуки, сірчана кислота, формальдегіди, нафтопродукти, смолисті речовини та інші речовини, які утворилися в процесі основного виробництва підприємства. В результаті ведення бойових дій дамба та тіло шламонакопичувача отримали пошкодження, які потребують проведення відновлюваних робіт.

Ремонтні роботи проводилися підприємством за погодженням зі Спільним центром з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (далі — СЦКК) в періоди 30.05.2016-10.06.2016 та 04.07.2016-15.07.2016. Виконані відновлювальні роботи випуску шламової пульпи, відновлено всмоктуючий пристрій, виконана підсипка дамби шламонакопичувача глиною з зовнішньої сторони.

На вимогу представників СЦКК 07.07.2016 до теперішнього часу ремонтні роботи були зупинені.

Підприємство продовжує роботу щодо отримання погодження СЦКК для завершення ремонтних робіт.

У зв’язку з тим, що речовини, які зберігаються у шламонакопичувачі ТОВ «НВО «Інкор і Ко» у разі його руйнування можуть становити загрозу для навколишнього природного середовища, департамент регулярно здійснює моніторинг за ходом проведення ремонтних робіт.