ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-10-24

ПРО ЗАБОРОНУ ЗДІЙСНЕННЯ ПОЛЮВАННЯ У МИСЛИВСЬКИЙ СЕЗОН 2016/2017 РОКІВ

На території Донецької області заборонили відкриття сезонів полювання на всі види мисливських тварин у мисливський сезон 2016/2017 років до завершення антитерористичної операції, крім регулювання чисельності (вилучення (відстріл та відлов)) диких тварин.

Про це на робочій нараді з районними мисливствознавцями, представниками правоохоронних органів, ветеринарної служби, департаменту екології та природних ресурсів   повідомив заступник голови Донецької облдержадміністрації В.О. Лаврик. Відповідне розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 17.10.2016 №912 «Про заборону здійснення полювання у мисливський сезон 2016/2017 років» було зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 18.10.2016 за №111/2179.

Регулювання чисельності диких тварин, що перебувають у стані природної волі, може здійснюватися за умови, що їх чисельність загрожує життю та здоров’ю людей, свійських тварин, завдає значних збитків сільському, лісовому чи мисливському господарству, порушує природний баланс видів, загрожує існуванню інших видів диких тварин.

Проведення заходів з регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин може здійснюватися лише за погодженням зі Штабом Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей (не пізніше ніж за 2 тижні до дати їх проведення) та відповідного повідомлення  Головного управління Національної поліції в Донецькій області (не пізніше ніж за тиждень до проведення заходу), з дотриманням підвищених заходів безпеки для учасників.

Донецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства розроблено проект порядку проведення заходів з регулювання чисельності диких тварин, отримання дозвільних документів користувачами мисливських угідь та звітування, який передбачається затвердити спільним з департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації наказом.