ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-08-03

ПРОВЕДЕНО ОБЛІК ПЕРНАТОЇ ДИЧИНИ В ПРОМИСЛОВИХ УГІДДЯХ В ДОБРОПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ

ПТАХИ2Фахівці відділу регуляторної політики та екологічної експертизи департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації взяли участь у проведенні обліку пернатої дичини в промислових угіддях на території 8 єгерських обходів Добропільського району КП «МРГ УРТА Добропільського району».
Облік водоплавних птахів проводять з метою уточнення чисельності та поширення в угіддях диких качок, гусей та лисок. Робота здійснюється шляхом маршрутного обстеження території, пішки. Частіше всього, цей облік проводиться в кінці липня – на початку серпня.
При пересуванні вздовж берега треба реєструвати усіх птахів, які злітають або відпливають у зарості. Отримані дані заносяться в облікову картку. Підрахунок ведеться у межах смуги, шириною якої вважається подвоєна відстань до місця злетівшого птаха, а довжиною — протяжність берегової лінії, або заростів водяної рослинності.
Для зручності облік більшості наших видів (крижень, гуска сіра, чирок-тріскунок, та інш.) проводиться на ранковій та вечірній зорях, із засідки на чистих плесах по виводках, а гусей — на прибережних луках під час годівлі. Таким чином, можна не лише встановити чисельність, а й отримати дані про середню кількість молодняку у виводку, участь самиць у розмноженні та інше.ПТАХИ1
Подальше обчислювання здійснювалось по спостеріганню єгерських служб КП «МРГ УРТА Добропільського району» в весняно-літній період та згідно встановленого бонітету.
За підсумками таксації загальна чисельність пернатих на Добропільщині складає: крижня сірого – 341, лиски – 5570, горлиці звичайної – 10290, баранця звичайного (бекаса) – 5320, перепілки –8370, припутня – 5090, крижня – 5740, широконоски – 136, чирка свистунка – 3570, чирка трискунка – 3870, курочки водяної – 4870, сірих качок -92, лебедів — 20, норців великих — 20.