ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-07-11

РЕЗУЛЬТАТИ ВИМІРІВ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ У КРАМАТОРСЬКУ

Цього разу більш детальніше досліджували вплив Краматорського феросплавного заводу на стан атмосферного повітря, діяльність якого супроводжується регулярними викидами в атмосферу з утворенням «помаранчової хмари».

Значення концентрацій отримані за період 20 хв. усереднення порівнювали з ГДК м.р.

Результати дослідження наведено в протоколі.

Під час спостереження перевищення ГДК м.р. зафіксовано не було. Не спостерігалося під час спостереження і появи «помаранчової хмари», яка хвилює місцян.   Основними забруднювачами повітря серед досліджуваних на заправці виявилися аміак, оксид вуглецю, діоксид азоту, сірководень та фракція пилу РМ 2.5.  В районі прохідних ТОВ «КФЗ» повітря було «чистішим», найвищі значення були з вмісту пилу , фракції  РМ 10 та РМ 2.5 та сірководню.

Ще раз хочеться підкреслити, високий рівень забруднення у місті спостерігається на протязі багатьох років за результатами спостережень. Впровадження сучасної автоматизованої регіональної системи моніторингу розширить можливості мобільно та оперативно реагувати на рівень забруднення.  Задача органів влади Краматорської громади, контролюючих органів,  громадськості разом з керівниками підприємств, розташованих на території громади розробити та втілити в життя ефективну програму покращення стану повітря.

ПРОТОКОЛ ВИМІРІВ:    Протокол вимірів Краматорськ.2018