ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-09-05

Річку Кальчик в Маріуполі окуповували водорості, ряска і очерет

У Маріуполі річка Кальчик покрилася рослинністю, через що водна гладінь стала зеленою. Рятувальники проводять роботи по очищенню дзеркала річки.

Як розповів MRPL.CITY начальник рятувальної аварійно-водолазної служби Олександр Татай в ході робіт буде очищений близько 1,5 км річкової поверхні.

«Із-за падіння рівня води і течії, що сповільнилася, дзеркало річки стало зеленим — в стоячій воді активно ростуть водорості і ряска, біля берега буйствує очерет. Зараз ми відпрацьовуємо прийоми і способи розчищення, підбираємо оптимальний інструмент, який нам знадобиться. До повномасштабних робіт плануємо приступити з середини вересня», — розповів Олександр Татай.

Олександр Татай уточнив,  що планується розчистити поверхню річки уздовж набережної на ділянці від моста по вул. Карпинского до моста по ін. Металургів.

Рятувальники кажуть, що із-за рослинності, що шалено розрослася, в річці сповільнилася течія і якщо поверхню не розчистити, то з часом Кальчик може перетворитися на болото.

Для боротьби з » зеленкою» рятувальники застосовують трал, виготовлений з підручних засобів, зараз на роботах задіяні 6 чоловік.

ф.1