ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-01-03

ЩОДО УТРИМАННЯ ДИКИХ ТВАРИН У САМОВІЛЬНО-ОРГАНІЗОВАНОМУ ЗООПАРКУ «ПАРК ПОКРОВСЬКОГО ПЕРІОДУ»

Донецька облдержадміністрація направила відповідні звернення волонтерів-зоозахисників щодо вирішення зазначеного питання для опрацювання до Державної екологічної інспекції у Донецькій області та Головного управління Національної поліції в Донецькій області.

Державною екологічною інспекцією у Донецькій області, за результатами проведеної 28.11.2018 перевірки, виявлені порушення власником зоопарку «Парк Покровського періоду» Падалко І.М. Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30.09.2010 № 429, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 29 грудня 2010 р. за №1384/18679.

Щодо влаштування зазначених у зверненні тварин зазначаємо, що у Донецькій області відсутні зоопарки та зоологічні колекції, які б могли прийняти вилучених тварин для, навіть, короткострокового утримання та реабілітації. Тому, 10.11.2018 представниками департаменту, Державної екологічної інспекції у Донецькій області, Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства проведено огляд зоопарку «Парк Покровського періоду» з метою вирішення питання належног оутримання тварин. Міністерством екології та природних ресурсів України було створено спеціальну комісію, яка займається питанням можливості розміщення тварин у спеціалізованих притулках для реабілітації або у зоопарках України.
Звертаємо увагу, що облдержадміністрація не наділена повноваженнями здійснювати вилучення зазначених тварин. 11 ведмедів та 6 левів
знаходяться у приватній власності ФОП Падалко І.М., тому, відповідно до діючого законодавства, питання їх вилучення вирішується виключно в судовому порядку.