ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-07-15

СКОЛІВСЬКІ БЕСКИДИ РОЗКРИВАЮТЬ МАЛЯТАМ З ДОНЕЧЧИНИ СВОЇ ПРИРОДНІ ТАЄМНИЦІ

Яке це слово приязне: Карпати!
Його з дитинства сердцем я злюбив,
Унім і грому майського розкоти,
І сива далечінь гірських шпилів,
І співанка русявого дівчати, І голосні трембіти пастухів,
І сум утрат, і ніжний поклик слави

М. Рильський

Як гарно відкривати для себе нові світи, нові місця. Дізнаватися їх таємниці і бути причарованим їх красою. Як гарно мати щось маленьке, але в ту ж мить – дуже велике в серці і в своїй душі. Так, учасники заходу «Екологічними стежками рідної України» зі Слов’янська, Краматорська, Лимана, селища Ставки і села Ярова залишилися зачаровананими після знайомства з Національним природним парком «Сколівські Бескиди». Ця неймовірна мандрівка відбулась в рамках екскурсійного маршруту «Львів: природа, історія, сучасність» (11.07–15.07.2019 р.)
Невеликий район у північно-східній частині території Українських Карпат носить назву «Сколівські Бескиди».

Своєрідна геоморфологічна будова цього регіону Східних Карпат, складна гідрологічна система, м’який клімат сформували тут унікальні рослинні угруповання. Багатство флори та фауни, без сумніву, перетворює цей куточок Карпат в резерват самобутньої природи, яка зазнає дедалі більшого антропогенного впливу.
Загалом на території парку охороняються 11 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку та 30 видів, занесених до Червоної книги України.
Територія парку розташована в околицях традиційних курортних місцевостей. Особливе значення має розташоване на прилеглих до парку територіях смт. Східниця, де в 1970 році розвідано великі запаси мінеральних вод типу “Нафтуся». Крім того, на території парку є понад 30 мінеральних джерел різної бальнеологічної дії. Джерела лікувальних мінеральних вод відомі і в долині р. Рибник Майданський, околицях с. Новий Кропивник та інших.
Густа річкова мережа, яку утворюють притоки річок Стрий та Опір, робить цю територію особливо привабливою для літнього туризму, а довгі пологі гірські схили сприяють розвитку гірськолижного спорту.
Зображення трембітаря біля дороги – це немов візитна картка національного природного парку «Сколівські Бескиди», краю гір і природних див, що приваблює своєю красою тисячі людей. Це край талановитих народних умільців, самобутні вироби яких (різьблені дерев’яні речі, вишивки, килими, намиста, кераміка, предмети одягу) цінуються далеко за межами Карпат. Цей край користується великою популярністю серед туристів. Таємничі чари вікових величних лісів, безмежні панорами гір на фоні синього неба, численні гірські потоки прозорої води, цілющі мінеральні джерела, смарагдові полонини приваблюють, зачаровують і дають відпочинок.