ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-11-14

СПІВРОБІТНИКИ ДЕПАРТАМЕНТУ ВІДВІДАЛИ ПОТЕНЦІЙНІ ДЛЯ СТВОРЕННЯ НОВИХ ОБ’ЄКТІВ ПЗФ ДІЛЯНКИ СТЕПІВ

З метою дослідження перспективних територій для створення об’єктів природно-заповідного фонду фахівці департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Мосін Георгій Георгійович і Зуяков Андрій Іванович відвідали 3 природні ділянки на території Костянтинівського району Донецької області.

Ділянка орієнтовною площею 40 га на території Довгобалкської сільради є глибоким яром з великим струмком та старовіковими лісоснасадженнями з вкрапленнями природного байрачного лісу. Рельєф ділянки хвилястий, подекуди присутні глиняні схили та виходи на поверхню піщаних порід. Зазначена територія складається з різноманітних природних екосистем: вологий широколистяний ліс, річкова заплава, петрофітний степ. Зафіксовано зростання на схилах балки принаймні 2 видів ковили. Лісонасадження в основному складаються з 80-річних дубів, осик, акацій. На дні балки проростає дуб віком близько 150 – 170 років і висотою 25 м.

Ділянка орієнтовною площею 25 га на території Довгобалкської сільради є широкою заплавою невеликої річки. Зазначена територія складається з водно-болотних угідь та невеликої смуги степу у верховинні балки. Зафіксовано зростання принаймні 1 виду ковили.

Ділянка орієнтовною площею 100 га на території Новополтавської сільради є широкою степовою долиною. Зазначена територія складається з ярів та схилів, присутні глиняні схили та виходи на поверхню піщаних порід. Зафіксовано зростання принаймні 1 виду ковили.

Зазначені природні ділянки знаходяться поблизу Клебан-Бикської ключової території регіонального рівня та входять до складу південноукраїнського (степового) екокоридору національного рівня Національної екологічної мережі України.

Головною рисою нових територій є насиченість їх рідкісними та зникаючими степовими угрупованнями. Території ділянок відноситься до категорії земель державної власності, господарська діяльність (спорадичний випас великої рогатої худоби та сінозаготівля) не призвела до значної деградації здавна сформованих рослинних угрупувань, випадання видів.

Поглиблене дослідження зазначених ділянок буде проведено навесні 2019, коли проявиться період активності найбільшої кількості видів біоти.

Надання зазначеним куточкам дикої природи статусу територій природно-заповідного фонду у наступному році, шляхом створення заказників місцевого значення, дозволить зберегти ці цінні степові та байрачні природні ландшафти і рідкісні види рослин.