ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-05-20

ТРИВАЄ ПОШУК ПЕРСПЕКТИВНИХ МЕТОДІВ РЕКУЛЬТИВАЦІЇ ЗВАЛИЩ

20160520_100859Проблема звалищ твердих побутових відходів займає особливе місце в ряду екологічних проблем усіх без винятку регіонів. Щоб наша область поступово не перетворилася на велике сміттєзвалище, все гостріше постає питання про пошук перспективних методів рекультивації звалищ, які б відповідали всім вимогам екологічної безпеки. Слідуючи викликам часу, департаменті екології та природних ресурсів запрошує до співпраці організації, підприємства, науковців, які мають позитивний досвід, креативні ідеї, сучасні технології у цій галузі.

Сьогодні, 20 травня,  в департаменті відбулась робоча нарада, в ході якої було презентовано новітні технології рекультивації існуючих звалищ та мулових полів.

Запропонований комплексний метод забезпечує повну утилізацію звалищ і мулових опадів, вирішуючи одночасно три проблеми: екологічну, енергетичну, економічну — за рахунок виробництва альтернативної енергії, скорочення території звалищ і мулових полів і повного зняття екологічних проблем — без утворення вторинних відходів. Технологія включає:

  1. Переробку існуючих звалищ та мулових полів технологією Біоремедіації з використанням методів біодеструкції. Це багатостадійна технологія, що дозволяє повністю знешкоджувати й утилізувати органіку. Після обробки звалища спеціальними ферментами через 10-15 днів повністю зникає неприємний специфічний запах; через 60-90 днів обсяг ТПВ зменшується на 30-50%, припиняються викиди в атмосферу аміаку, сірководню, метану. Через 120 днів звалище або мул повністю безпечні — звалище можна розкривати і приступати до сортування, а мулові поля можна відразу перетворювати в сільгоспугіддя зі значним шаром гумусу.
  2. Високотемпературну утилізацію вуглецевмісних відходів з отриманням тепла та електроенергії.

20160520_100911Переробляються як вугільні шлами, сільськогосподарські, промислові, небезпечні відходи, так і тверді побутові відходи, осади міських стічних вод. Спеціальна підготовка сировини не потрібна.

Технологія екологічно безпечна та безвідходна – енергетичний потенціал витягується з сировини у вигляді генераторного газу і тепла або електроенергії і тепла, матеріальний ресурс у вигляді екологічно інертного шлаку — сировини для будіндустрії.

При утилізації 1 тони ТПВ виробляється електроенергії 1000 кВт\год, 2500 кВт\год тепла і 250 кг інертного шлаку.

Дана технологія також дозволяє отримувати залізо, рідкісні і кольорові метали, якщо такі присутні у сировині.

В подальшому фахівці департаменту детально вивчать запропоновану технологію,  можливості та перспективи її впровадження в Донецькій області.