ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-08-06

ТРИВАЄ РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАХОДУ «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»

Третій рік поспіль за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в Донецькій області реалізується освітньо-виховний захід «Екологічними стежками рідної України».

З метою виконання заходу «Проведення заходів щодо пропаганди охорони навколишнього природного середовища на тему «Екологічними стежками рідної України» департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації укладено договір від 02.07.2018 № 45 з ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації».

Цього року в рамках заходу заплановано здійснити 15 еколого-дослідницьких подорожей, у яких буде задіяно більше 1500 дітей з міст, районів, ОТГ Донецької області. Участь у заході беруть школярі Донеччини – переможці та учасники олімпіад різного рівня, конкурсів з природознавчих, краєзнавчих дисциплін, вихованці краєзнавчих кружків, станцій юних натуралістів, активні учасники природоохоронних заходів та громадської роботи.

Під час подорожей діти можуть ознайомитись з історико-культурними та екологічними дослідницькими об’єктами різних регіонів України та рідної Донеччини. Під час подорожей передбачається оздоровчо-виховна програма, будуть проводитись освітні заходи: навчальні екологічні екскурсії, навчальні семінари, тренінги з формування активної патріотичної позиції у захисті довкілля рідного краю, дослідницькі екологічні проекти, пізнавальні квести, тощо.

7-15 липня, 15-23 липня, 23-31 липня 2018 року групи дітей (всього 135 осіб) та супроводжуючих педагогів (всього 16 осіб) Донеччини взяли участь в екскурсійних подорожах ««Шляхами Тараса Шевченка» та відвідали історико-культурні та екологічні дослідницькі об’єкти: Шевченківський національний заповідник (м. Канів); Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка»; Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник; Виграївський краєзнавчий музей; музей І. Нечуя-Левицького у Стеблеві; музей Кирила Стеценка у с. Квітки; урочище «Холодний Яр»; музейно-етнографічний комплекс «Дикий хутір»; природну пам’ятку «Дуб Максима Залізняка»; цілюще джерело «Живун»; Канівський природний заповідник. Проживали екскурсанти у інформаційно-просвітницькому центрі «Екологічна варта» у с. Виграїв Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

Ще одна група дітей (49 осіб) перебуває у с. Виграїв з 31 липня по 08 серпня 2018 року.

29-31 липня 2018 року відбулась екскурсійна подорож «Святі гори – зелене намисто Донеччини», у якій взяли участь 147 дітей і 21 супроводжуючий.

Крім того, протягом 2018 року передбачається проведення таких екскурсійних подорожей:

«Одеса – природа, море, історія»

«Львів старовинний»

«Чернівці – Буковинські Карпати»

«Запоріжжя – козацька та природна спадщина»

«Київ – моя столиця»

«Дніпро – космічна столиця»

«Харків – Слобожанські обрії»

«Чарівна Хмельниччина»

«Подорож до резиденції Святого Миколая» (Івано-Франківськ)

Кожен учасник подорожей отримає буклети екологічного і національно-патріотичного спрямування, зошит мандрівника, флеш-карту з фільмами «Природні скарби Донеччини» і «Торські степи», еко-торбу, ручку, футболку і кепку з логотипом програми. Також передбачені грамоти і подяки за кращі роботи за результатами подорожей та призи на підсумковий фестиваль.

Захід триватиме до кінця 2018 року. По завершенню буде проведено підсумковий фестиваль у м. Краматорську.

Для отримання інформації щодо можливості участі у проекті звертайтеся до місцевих управлінь освіти та до ТОВ «Центр екологічної освіти та інформації» (тел. (044)-289-31-42).