ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-01-29

ТУРБОТА ЄГЕРІВ МАР’ЇНЩИНИ ПРО ТВАРИН ВЗИМКУ

Різке зниження температури, снігові замети та хуртовини значно погіршують умови перезимівлі диких тварин і птахів. Такі суворі дні для фауни нашого краю створюють багато перешкод у пошуку їжі. Аби допомогти єгері Мар’їнщини заздалегідь встановили спеціальні годівниці, які допоможуть чотириногим і крилатим нашим друзям перебути холоднечу.

– Взимку лісовим мешканцям доводиться сутужно, природних кормів бракує. Тому обов’язок користувачів мисливських угідь забезпечити у лісах та на полях місця підгодівлі достатньою кількістю харчу, якого потребує лісова тварина, оскільки погодні умови з морозами, ожеледицею і глибоким снігом ускладнюють самостійні пошуки поживи, – розповідає в.о. директора колективного підприємства «Мар’їнське мисливсько-риболовецьке господарство» В’ячеслав Токарєв.            

В’ячеслав Леонідович близько двох місяців, обіймає цю посаду, але вже зумів організувати охорону мисливських угідь від браконьєрів, створив єгерську службу, що окрім інших своїх обов’язків, будує підгодівельні майданчики в місцях концентрації диких тварин.

– Зараз в мисливських угіддях ліг глибокий сніговий та утворився льодовий покрив, – продовжує в.о. директора підприємства. – За таких умов диким тваринам важко пересуватися, вони слабшають і буває, що гинуть, або стають легкою здобиччю браконьєрів.

Втім, всупереч сформованій думці, мисливці не тільки беруть від природи, а й дбають про неї: створюють відтворювальні ділянки, де тварини у спокої і безпеці розмножуються. Тож підгодовують тварин протягом всього року, але найбільше – взимку. Аби мешканцям лісів і полів здолати зиму, працівники мисливсько-риболовецького господарства та небайдужі люди району, як ось наприклад, Сергій Іванов заготовили сіно, зерно, коренеплоди і майже сто днів поспіль, годуватимуть і зберігатимуть мисливське поголів’я, зайця, фазана, сірої куріпки та більше крупних, як козуля і кабан.

  • на знімках: в.о. директора В’ячеслав Токарєв,

єгері Дмитро Мусієць та Андрій Герасименко за роботою

Інформація за матеріалами газети «Новини регіону» (Мар’їнський район)