ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-03-15

У ДЕПАРТАМЕНТІ РОЗГЛЯНУЛИ РОЗПОДІЛ КОШТІВ ЕКОЛОГІЧНОГО ПОДАТКУ МІСЦЕВИХ ФОНДІВ

12-15 березня у департаменті екології та природних ресурсів відбувались наради під головуванням директора департаменту Сергія Петровича Натруса з представниками районів, міст та об’єднаних територіальних громад області щодо розгляду розподілу коштів екологічного податку, що надходять до місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища.

Під час розгляду фахівці департаменту зауважили, що у багатьох проектах є загальна помилка – проведення заходів з озеленення без попередньої інвентаризації зелених насаджень, та повільне виконання закону України «Про відходи», яким встановлена заборона на захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Заходи з впровадження роздільного збору відходів передбачені не в усіх містах та районах.

Серед питань, на які зверталась особлива увага при обговоренні природоохоронних заходів, запланованих до реалізації у 2018 році за рахунок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища, можна виділити:

  • впровадження роздільного збору відходів в усіх населених пунктах Донецької області;
  • облаштування майданчиків для розташування стерилізаційних центрів для безпритульних тварин;
  • робота з екологічної освіти;
  • утилізація ртутьвмісних відходів;
  • функціонування державної системи моніторингу навколишнього природного середовища;
  • використання системи ГІС FІЕLD – МАР (для вчасного виявлення та попередження фактів самовільної рубки лісів, незаконного добування диких тварин, локалізації лісових пожеж, а також збору, обробки інформації щодо асортименту структури лісу, автоматичного заповнення бази даних – з детальною оцінкою асортименту структури зелених насаджень, породного складу, інвентаризації або вибіркового перерахунку, визначення ділянок пошкоджених або хворих насаджень).

На сьогоднішній день схвалено проекти Слов’янська, Вугледара, Маріуполя та Костянтинівського району, інші проекти направлено на доопрацювання.