ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-05-31

У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДЗНАЧИЛИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

До цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття (22 травня) проведені еколого-просвітницькі зустрічі з громадськістю, студентами та учнями шкіл в установах природно-заповідного фонду Донецької області, а саме, у національних природних парках «Меотида» та «Святі Гори», у регіональних ландшафтних парках «Слов’янський курорт», «Краматорський», «Клебан-Бик».

Зокрема, у НПП «Святі Гори» проведені виставки дитячих біологічних робіт, екскурсії по екостежці «Дубовий гай» та «Озеро Бездонне». У   НПП «Меотида» проведено книжкову виставку «Збережи красу природи», зі школярами місцевих загальноосвітніх шкіл проведено вікторини, тематичні лінійки та ігрова панорама «День біологічного різноманіття». У  РЛП «Слов’янський курорт» проведено фотовиставку під девізом «Пташиний світ Слов’янська». Адміністрацією РЛП «Клебан-Бик» проведені конкурси зі збирання пазлів (види квітів та птахів), проведені бесіди та лекції з учнями шкіл і студентами. З нагоди відзначення свята РЛП «Краматорський» провів вікторини серед учнів шкіл на відповідну тематику.

У містах та районах Донеччини з метою підвищення поінформованості учнів про роль біорізноманіття для благополуччя людини та запровадження необхідних дій щодо його збереження в навчальних закладах були проведені загальношкільні тематичні заняття «22 травня — Міжнародний день біорізноманіття», проведені виховні години для учнів молодших класів «Біорізноманіття Донецького регіону», екоуроки, виставки, екскурсії, конкурси екологічних плакатів, вікторини, конкурси малюнків, екогра «Екодрайв». Проводилися виставки на тему «Ми всі володарі природи, тож збережемо її вроду», «Рослини та тварини нашої області», «Різноманіття царства Гриби», «Біорізноманіття флори і фауни України», «Біорізноманіття планети Земля», «Це Земля твоя і моя», «Збереження біорізноманіття», «Збережи красу Світу», «Життя на планеті Земля», круглі столи «Природа та біорізноманіття в Україні», обласний конкурс «Ковиловий степ», «Сіверський донець – очима молоді». Проведена книжково-ілюстративна виставка «Біорізноманіття – основа здорової екології», кінопокази «Врятуємо біорізноманіття планети», «Караковські степи», «Червонокнижні види флори та фауни». В дошкільних навчальних закладах створені куточки живої природи та проведені ігри природничого напрямку.

При цьому під час проведення еколого — просвітницьких заходів та у засобах масової інформації використовувався логотип цьогорічного дня біорізноманіття «25 річчя набрання чинності Конвенції про біорізноманіття».

З нагоди відзначення Міжнародного дня біорізноманіття 24.05.2018 в департаменті екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації проведена нарада з приводу створення нових заказників місцевого значення на території Краматорської міської ради у 2018 році.

Результати проведення екологічної акції Міжнародний день біорізноманіття в Донецькій області всебічно висвітлювалися в засобах масової інформації.