ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-10-29

У КРАМАТОРСЬКУ ПЕРЕВІРЕНО СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації здійснюється організація проведення досліджень стану атмосферного повітря на території міст, районів та ОТГ області. Відділом охорони навколишнього середовища КП «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель» 16.08.2019 та 02.10.2019 у м. Краматорськ проведені виміри впливу діючих джерел забруднення стану атмосферного повітря за допомогою пересувної екологічної лабораторії.

Моніторинг у галузі охорони атмосферного повітря проводиться з метою отримання, збирання, оброблення, збереження та аналізу інформації про викиди забруднюючих речовин та рівень забруднення атмосферного повітря, оцінки та прогнозування його змін і ступеня небезпечності для прийняття рішень у галузі охорони атмосферного повітря.

В Україні до останнього часу не проводився моніторинг за вмістом мілкодисперсного пилу в атмосферному повітрі,  відсутні гігієнічні нормативи та критерії щодо нормування РМ 2.5 та РМ 10, не зважаючи на те, що саме забрудненням атмосферного повітря зваженими частками пилу з аеродинамічним діаметром часток до 10 мкм та до 2.5 мкм спричиняє численні негативні ефекти для здоров’я. Саме тому розпочато спостереження за вмістом РМ 10 та РМ 2.5.

Порядок організації та проведення моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря встановлюється Кабінетом Міністрів України, Гігієнічні нормативи та критерії щодо нормування РМ 2.5 та РМ 10 затверджено Постановою КМУ «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря» від 14 серпня 2019 р.      № 827.

Під час моніторингу спостереження проводилися за вмістом оксиду вуглецю, оксидам азоту, діоксиду сірки, аміаку, сірководню, пилу (загального та по фракціям РМ 10.0, РМ 2.5), які входять до основного переліку речовин-забруднювачів, рівень забруднення оцінювався в порівнянні з ГДК  максимально разовою (ГДК м.р.), яка є основною характеристикою небезпечності шкідливої речовини, при короткотривалому впливі ( 20 хв.) атмосферних домішок. За результатами спостережень складено протоколи (додаються).

16.08.2019 року під час спостережень було зафіксовано 0.88 ГДК вмісту сірководню, крім сірководню. головним забруднювачем під час спостережень був пил.

02.10.2019 року найвищі значення у долях ГДК м.р. під час спостережень було зафіксовано в районі пров. Тамбовського, 2 с. Ясногірка по вмісту діоксиду азоту 0,2 ГДК м.р., сірководню 0.15 ГДК м.р. та діоксиду сірки 0.12 ГДК м.р.