ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-09-11

У МАР’ЇНСЬКОМУ РАЙОНІ СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ ПЕРЕВІРЕНО ЗА ДОПОМОГОЮ ПЕРЕСУВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ

Департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації та Краматорською ЛСЗА Донецького РЦГМ в першій декаді серпня проведені виміри за допомогою пересувної екологічної лабораторії на території Мар’їнського району Даченської сільської ради, вивчався вплив діючих джерел забруднення стану атмосферного повітря.

Під час моніторингу спостереження проводилися за вмістом оксиду вуглецю, оксидам азоту, діоксиду сірки, аміаку, сірководню, пилу (загального та по фракціям РМ 10.0, РМ 2.5), які входять до основного переліку речовин-забруднювачів. За результатами спостережень складено протоколи.

Мета досліджень — розроблення статистичних схем прогнозування забруднення повітря, з максимальним врахуванням характеру фізичного процесу розповсюджування домішок в атмосфері та особливості впливу метеорологічних умов на концентрації домішок у повітрі.

Рівень забруднення оцінювався в порівнянні з ГДК максимально разовою (ГДК м.р.), яка є основною характеристикою небезпечності шкідливої речовини, при короткотривалому впливі (20 хв.) атмосферних домішок, а також для показників РМ 2.5* та РМ 10*.

За результатами спостережень на території Даченської сільської ради Мар’їнського району перевищення ГДК м.р. та ГДК* (* — згідно вимог з імплементації Директиви 2008/50/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи) було зафіксовано в с. Даченське, район вул. Степової 27/30 за вмістом  РМ2.5- (1.28 ГДК*).