ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-16

У МИКОЛАЇВЦІ ПЕРЕВІРЕНО СТАН АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ (протокол вимірювань)

Фахівці департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Краматорської ЛСЗА Донецького РЦГМ продовжують проводити дослідження впливу діючих джерел забруднення на стан атмосферного повітря за допомогою пересувної лабораторії.
Цього разу спостереження проводилися у м. Миколаївка, Слов’янського району, яка знаходиться під впливом викидів Слов’янської ТЕС За результатами вимірювання вмісту оксиду вуглецю (СО), оксидам азоту (NO, NO2), сірчистого ангідріду (SO2), аміаку (NH3), сірководню (H2S), пилу (загального та фракціям РМ 10.0, РМ 2.5) було складено протоколи, які наведено нижче. Рівень забруднення оцінювався в порівнянні з ГДК – максимально разовою (ГДК м.р.), яка є основною характеристикою небезпечності шкідливої речовини, при короткотривалому впливі ( 20 хв.) атмосферних домішок.
Отже 05.04.2018 року перевищення ГДК м. р. зафіксовано не було. Слід відзначити, що концентрація забруднюючих речовин у санітарно-захисній зоні Слов’ янської ТЕС вище ніж в районі житлового масиву. Основними забруднювачами біля очисних споруд виявилися сірководень (на рівні ГДК), аміак, пил, оксид вуглецю, діоксид азоту. Доречи, на станції функціонює сучасна лабораторія, яка стежить за станом повітря, грунтів, води після очисних споруд.
Основними речовинами –забруднювачами для житлової зони виявилися пил, його різні фракції, оксид вуглецю, аміак.
Мешканці м. Миколаївки як і у інших містах, проявляли велику зацікавленість до процесу моніторингу, який в разі виявлення екологічного ризику дозволить своєчасно вживати відповідні запобіжні заходи.