ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-02

У НОВОГРОДІВЦІ ПЕРЕВІРИЛИ ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ

30 березня в місто Новогродовка приїхала пересувна екологічна лабораторія, яка використовується департаментом екології Донецької обласної державної адміністрації для виявлення забруднення довкілля на території міст і районів області. Лабораторія може визначати наявність забруднюючих веществуже через 20 хвилин після того, як вона почала проводити виміри. У кожного з приладів пересувної лабораторії своє завдання: вимір змісту в повітрі пилу різних фракцій, оксидів вуглецю і азоту, двоокисів азоту і сірки, аміаку і сірководня, інших забруднюючих речовин.

Ця лабораторія найновіша і сучасніша, по Україні далеко не в кожній області така є в наявності. У Донецькій області пересувних лабораторій  дві, їх графік роботи за визначенням забруднення міст і районів Донецької області вже розписаний до кінця року. Інформацію зі стационарних постов мониторингу забруднюючих речовин можна спостерігати на сайті департаменту  в режимі онлайн, але навіть ті міста, в яких встановлені стаціонарні пости, все одно подають заявки і лабораторія виїжджає проводити виміри.

Новогродовка є одним з перших міст, яке подало заявку на виявлення забруднення довкілля. Влада міста потурбувалася про те, щоб встигнути провести виміри ще в той момент, поки в місті працюють котельні і топляться печі, оскільки саме у цей момент повітря забруднюється найсильніше. Виміри були проведені в чотирьох точках міста : Загальноосвітня школа № 10 ім. Т.Г.Шевченка (вул. Центральна, 38), Будинок дитячої творчості (вул. Центральна, 19), ГО «Молодіжна платформа «НовоСхід» (вул. Молодіжна, 5), дитячий сад «Радість» (вул. Центральна, 50). Остаточні результати виявлення забруднення довкілля на території міста Новогродовки будуть відомі вже на початку квітня.

https://youtu.be/QeuL-Gcvgqo