ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-23

У СВЯТОГІРСЬКУ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПРИРОДНИЧИЙ КАЛЕЙДОСКОП»

20-22 квітня Донецький обласний еколого-натуралістичний центр зібрав у Святогірську всіх найактивніших, найталановитіших дітей області, які протягом року займалися природоохоронною та просвітницькою діяльністю в екологічній сфері для підведення підсумків та стимулювання подальшої ефективної роботи. Це діти та їх керівники з Маріуполя, Краматорська, Волновахи, Дружківки, Добропілля, Лиману, Костянтинівки, Мирнограду, Мангушського, Великоновосілківського, Волноваського, Мар’їнського, Добропільського, Покровського, Костянтинівського районів Донецької області.

Обласний фестиваль юних екологів та натуралістів «Природничий калейдоскоп» проводився вдруге.

2018 рік — рік Всеукраїнського натуралістичного руху, 100-річчя позашкільної освіти в Україні, День Землі, 21 квітня — День довкілля. Все це знайшло відображення у програмі «Природничого калейдоскопу» і надало можливість його учасникам відчути себе господарями рідної землі.

Щорічно Донецький обласний еколого-натуралістичний центр проводить плідну роботу з організації та проведення 36 обласних (регіональних) заходів: конкурсів, зльотів, науково-практичних конференцій, акцій, виставок та вікторин, кількість яких постійно збільшується. Тільки у 2017 році у них взяли участь 35 275 учнів з міст та районів Донецької області, а 1 752 стали переможцями та призерами.

Програма фестивалю була різноманітною і насиченою: це і закладання квітника на честь 100-річчя позашкільної освіти, і майстер-класи з виготовлення макету Землі до Дня довкілля, і вікторини до Дня Землі, і вечірній еколого-ботанічний квест, і, звичайно ж, урочисте нагородження активістів області грамотами та пам’ятними подарунками, екскурсія національним парком «Святі гори», ділова гра «Екологічний парламент», еко-дискотеки, установчі збори зі створення регіонального відділення Всеукраїнської спілки «Дитячий екологічний парламент», заключна лінійка.

На фестивалі були нагороджені активні учасники природоохоронних акцій, що були найбільш популярними серед вихованців та учнів області: «Стоп сміття», «Жовте листя», «Замість ялинки-зимовий букет», «Збережемо первоцвіти», «Годівничка», «День зустрічі птахів», «День Землі», «День довкілля», «Проліска» та інші.

Були відзначені учасники регіонального конкурсу «Ковиловий степ», обласної науково-практичної конференції учнівської та студентської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво», обласного конкурсу учнівської та студентської молоді «Екологія та здоров’я» – це конкурси, що проводяться з метою залучення дітей та молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи.

Красу і майстерність юних майстрів, учасників образотворчих та декоративно-ужиткових конкурсів-виставок «Природа та творчість», «Вифлеємська зірка», «Благовіст», «Весняні барви Донеччини», «Тварини – наші друзі», «Краса рідного краю», «Зимові візерунки» змогли побачити учасники фестивалю на яскравому дефіле в урочистій частині фестивалю.

1500 дітей протягом цього навчального року шукали відповіді у Відкритому Чемпіонаті з інтернет-вікторин «Знай, люби, бережи»: «Юний аграрій», «Юний еколог», «Юний знавець лісу». Переможці в комплексному заліку на «Природничому калейдоскопі» також отримали свої нагороди.

20 найактивніших закладів області були нагороджені ювілейними пам’ятними табличками та набором науково-популярної літератури від департаменту екології та природних ресурсів Донецької області. Заступник директора департаменту Лихач Олександр Володимирович вручив представникам закладів науково-інформаційні довідники «Заповідник «Кам’яні Могили»- природна та духовна святиня України» (з нагоди 90-річчя створення  заповідника «Кам’яні Могили»), «Природно-заповідний фонд Донецької області», «Національний природний парк «Святі Гори» — унікальна природна спадщина» (з нагоди 20-річчя створення НПП «Святі Гори»), дитячу розвиваючу книгу «Маленькими ніжками – заповідними доріжками» для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку, книгу для дітей середнього шкільного віку «Про що розповіла папороть. Наукова казка для дорослих дітей». Ці книги було видано департаментом у 2017 році за рахунок коштів обласного фонду навколишнього природного середовища.

Першого дня після вечері відбувся чудовий екологічно-ботанічний квест і протягом години ми всі знайомились з іншими командами, бігали та рахували дерева на території табору, фотографували представників фауни (живі представники вже відправились на відпочинок, то ми знайшли скульптури), обіймали найтовще дерево, знаходили сміття (а це було дуже важко – чистота на території табору надзвичайна), імітували цифру 100 власними руками-ногами-тілами та здійснювали багато всіляких веселощів, – розповів Данило Щербаков з Часів Яру.

Та програма, мабуть, була б неповною, якби учасники не здійснили пішохідну екскурсію до Національного природного парку «Святі гори» та Святогірської лаври. Багато цікавого про історію, культуру, природу цих місць розповіли працівники НПП «Святі гори» Іван Гладунець та Павлина Журова.

Нові знайомства, цікаві заходи, практична природоохоронна робота, засідання дитячого екологічного парламенту, незабутні враження, нові знання та вміння, позитивні емоції, віра в свої сили і бажання працювати і надалі у напрямку еколого-натуралістичного руху – той багаж, який взяли із собою учасники фестивалю. Юнати та керівники отримали призи та нагороди.

https://sites.google.com/site/donoenc/home/podiie-donoenc/trivesnanidniunnatidoneckoieoblastizvituvaliprosvourobotunaoblasnomufestivaliprirodnicijkalejdoskopusvatogirsku