ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-06-26

У ВОЛНОВАСЬКОМУ РАЙОНІ ПЕРЕВІРИЛИ СТАН ПОВІТРЯ (протокол вимірів)

Фахівці департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Краматорської ЛСЗА Донецького РЦГМ продовжують проводити  дослідження  впливу діючих джерел забруднення на стан  атмосферного повітря  за допомогою пересувної лабораторії.

Цього разу спостереження проводилися у Волновахському районі.. За результатами вимірювання вмісту оксиду  вуглецю (СО), оксидам азоту (NO, NO2), сірчистого  ангідріду (SO2), аміаку (NH3), сірководню (H2S), пилу (загального  та фракціям РМ 10.0, РМ 2.5) було складено протоколи, які наведено нижче.

Рівень забруднення оцінювався в порівнянні з ГДК  максимально разовою (ГДК м.р.), яка є основною характеристикою небезпечності шкідливої речовини, при короткотривалому впливі ( 20 хв.) атмосферних домішок.

Отже 14.06.2018 року  значне перевищення ГДК м. р. було зафіксовано з показників вмісту аміаку  в с. Новотроїцьке в районі вул. Вербна, 70. В інших випадках перевищення  ГДК м. р.  не  було.

Основними забруднювачами в с. Новотроїцьке  виявилися аміак, пил,  ( фракції РМ 10 та РМ 2.5), діоксид сірки.

Основними речовинами–забруднювачами для с. Володимирівка  виявилися  пил , фракції РМ 10 та РМ 2.5),  а також діоксид  сірки. В цілому, показники вмісту забруднюючих речовин  в повітрі с.Володимирівки під час спостереження були низькими.

Основними речовинами–забруднювачами для с. Хлеборівка  виявилися  пил , фракції РМ 10 та РМ 2.5),  а також оксид  вуглецю. Показники вмісту пилу  в районі заводу під час спостереження були півищенними.

ПРОТОКОЛ ВИМІРІВ