ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-04-05

У ВОЛНОВАСЬКОМУ РАЙОНІ ЗАФІКСУВАЛИ ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ

05.04.2019 при проведенні щоденного моніторингу виникнення аварійних екологічних ситуацій на території Донецької області до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації надійшло   повідомлення від Волноваської райдержадміністрації, що за результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу було підтверджено випадок спалаху африкансько\ чуми свиней (далі-АЧС) на приватному подвір’ї за адресою: Волноваський р-н, с. Петрівське, вул.Дружби,1.

Виходячи з цього 04.04.2019р. було терміново скликано спільне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Волноваського району та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Волноваській райдержадміністрації.

За підсумками засідання прийнято рішення:

  • затвердити «План організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней в с.Петрівське Петрівської сільської ради Волноваського району»;
  • оголосити територію подвір’я, де відбувся спалах АЧС, епізоотичним вогнищем з АЧС;
  • встановити межі зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища, до складу якої входять території с. Петрівське Петрівської сільської ради;
  • встановити зону нагляду (спостереження) в радіусі 10 км від осередку захворювання, до складу якої ввійшли с. Єгорівка Єгорівської сільської ради,  с. Степне та с. Кропивницьке Степнянської сільської ради Волноваського району Донецької області.