ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-02-10

В Донецькій облдержадміністрації обговорили впровадження регіональної системи моніторингу довкілля.

IMG_20160208_1230508 лютого відбулось засідання робочої групи з питань моніторингу довкілля  під головуванням заступника голови облдержадміністрації Владислава Лаврика.

До складу робочої групи увійшли керівники та фахівці  департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, керівники державних установ та територіальних управлінь, до компетенції яких входить  здійснення моніторингу довкілля в регіоні.

Головним питанням порядку денного стала організація роботи з розвитку та  впорядкування регіональної системи моніторингу довкілля в Донецькій області.

За результатами обговорення було доручено всім суб’єктам моніторингу довкілля надати пропозиції щодо фінансування впровадження системи моніторингу довкілля та придбання обладнання для отримання максимально повної інформації про стан довкілля згідно із своєю компетенцією. Особливо було зауважено, що обладнання повинно відповідати стандартам та директивам Європейського Союзу.IMG_7372

В ході наради також вирішено, що суб’єкти моніторингу довкілля Донецької області мають надати департаменту екології та природних ресурсів перелік обладнання, яке використовується для моніторингу довкілля та картографічне розміщення постів відбору зразків забруднення з визначенням спектру проведення досліджень,    строків проведення досліджень та місць відбору.

Проведення систематизації усієї наданої інформації, перевірка відповідності запропонованих заходів та затребуваного обладнання природоохоронному законодавству, розроблення технічних завдань стосовно кожного заходу та внесення відповідних пропозицій до Програмних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2016 рік покладено на департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Департаментом вже розпочато узагальнення інформації  для підготовки наступного засідання робочої групи.

 

Для довідки:

Робочу групу з питань моніторингу довкілля створено відповідно до розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20.01.2016 № 33 з метою забезпечення запобігання негативним змінам стану довкілля та дотримання вимог екологічної безпеки, організаційної інтеграції суб’єктів регіональної системи моніторингу навколишнього природного середовища на підставі взаємної інформаційної підтримки, сприяння ефективному розв’язанню спільних завдань моніторингу та екологічної безпеки.

До складу робочої групи включено керівників департаменту екології та природних ресурсів, управління житлового господарства та благоустрою департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації, Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, Державної Азовської морської екологічної інспекції, Донецької філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів», Головного управління Держсанепідслужби у Донецькій області,  Донецького регіонального центру з гідрометереології, Державної екологічної інспекції у Донецькій області, Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області.