ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-01-31

В КП «МАР’ЇНСЬКЕ МРГ» ПРОВЕДЕНО ЗИМОВИЙ ОБЛІК  МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН.

В угіддях КП «Мар’їнське мисливсько-риболовецьке господарство» в січні 2019 року проведено зимовий облік мисливських тварин. Він є обов’язковим для всіх користувачів мисливських господарств і проводиться щорічно, з метою визначення видового складу, встановлення місця проживання тварин, їх міграції, територіального розміщення, чисельності в різних угіддях тощо.

Загальна площа мисливських угідь в Мар’їнському районі складає 100438,677 га та ділиться на 7 єгерських обходів, а саме на території: Красногорівської і Курахівської міських рад, Степненської, Максимильянівської, Катеринівської, Костянтинівської, Успенівської, Єлізаветинської, Добровільської, Новоукраїнської, Степненської, Павлівської, Новоселидівської та Дачненської сільських рад, площа охвачених учетом ділянок склала приблизно 30 % всій площі угідь.

Підрахунок проведено шляхом спостереження на підгодівельних майданчиках, шумового прогону, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів. Облік фауни здійснювався з дотриманням вимог чинного законодавства України за участю представника департамету екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації. Облік проводився по таких видах: заяць, куріпка, фазан, лисиця, вовк, козуля, кабан, бачили і інші види: видру річкову. Токсація показала збільшення чисельності мисливських птахів та звірів, зросла чисельність хижих видів тварин, таких як лисиця.

Варто зазначити, що сніжна погода, яка нині утримується в області, сприяє проведенню таксації. Результати зимового обліку будуть відомі вже після 1 лютого цього року.