ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-10-02

В ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА З ПИТАНЬ РОЗШИРЕННЯ ТЕРИТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «МЕОТИДА» У МЕЖАХ МАНГУШСЬКОГО РАЙОНУ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

01 жовтня 2019 року в облдержадміністрації відбулась нарада при голові облдержадміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації з питань розширення території національного природного парку «Меотида» у межах Мангушського району Донецької області, за участю представників департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, прокуратури Донецької області, департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Донецькій області, Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області, національного природного парку «Меотида».

Під час засідання були обговорені наступні питання порядку денного:

  1. Про розширення території національного природного парку «Меотида» у межах Мангушського району Донецької області.
  2. Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою національного природного парку «Меотида».

На виконання доручення Мінприроди України, протягом  2018-2019 років, адміністрація НПП «Меотида» неодноразово направляла Клопотання на погодження до Головного управління Держгеокадастру у Донецькій області та облдержадміністрації. Головне управління Держгеокадастру у Донецькій області, безпосередньо та за дорученням облдержадміністрації, неодноразово розглядало дане Клопотання, але повертало його без погодження із різними зауваженнями.

В той же час, протягом 2017-2019 років Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області було передано у власність чи користування громадянам для різних потреб загалом близько 500 га природних територій з 1363,3 га запропонованих для розширення території НПП «Меотида». Дані ділянки були негайно розорані і втратили свою екологічну та наукову цінність. Таким чином на даний час, у природному стані залишилось близько 826,5 га земель за межами населених пунктів.

З метою збереження місць зростання рідкісних видів рослин Головному управлінню Держгеокадастру у Донецькій області запропоновано призупинити виділення земельних ділянок у межах запланованого розширення території НПП «Меотида» у Мангушському районі до узгодження питання зміни меж (розширення) території НПП «Меотида» облдержадміністрацією та Головним управлінням Держгеокадастру у Донецькій області.

За результатами розгляду питань Головному управлінню Держгеокадастру у Донецькій області, департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації спільно з адміністрацією НПП «Меотида» запропоновано у термін до 01.11.2019 вирішити у межах повноважень питання щодо погодження клопотання про розширення території НПП «Меотида» та надання дозволу на розроблення Проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок НПП «Меотида» на території Мангушського району у відповідності до Указу Президента України від 25.12.2009 № 1099/2099 «Про створення національного природного парку «Меотида». Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації спільно з адміністрацією НПП «Меотида», всі матеріали погодження клопотання про зміну меж (розширення) території НПП «Меотида» направити до Міністерства енергетики та захисту довкілля України.