ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-11-07

В БАХМУТСЬКОМУ РАЙОНІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ОГОЛОШЕНІ НОВІ ЗАКАЗНИКИ

З метою збереження цінних та типових природних комплексів  01 листопада 2019 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження № 1204/5-19 «Про оголошення заказників місцевого значення в Бахмутському районі Донецької області». Загальна площа 4 нових заказників становить  257,17 га, це ландшафтний заказник місцевого значення «Балка Шовкова» створені (оголошені) на території Сіверської міської ради та ботанічні заказники місцевого значення «Везуєва гора», «Зміїний яр», «Степ Північний Донецький» створені (оголошені) на території Соледарської міської ради Бахмутського району:

Ці природні території включають: велику глибоку балку, що тягнеться у північно-східному напрямку зі стрімкими, майже прямовисними схилами, неглибоку балку, що спускається до річки, східний схил великої балки, яка також спускається до річки, безлісий яр, у нижній частині якого поширена лучна рослинність та цілинний типчаково-ковиловий степ.

Природні території вкриті природною деревно-чагарниковою, луговою та степовою рослинністю. На схилах балок зростають терен, акація біла та карагана кущова. Зустрічаються види рослин, що охороняються на обласному рівні мигдаль низький та маренка сіроплода та види занесені до Червоної книги України — ковила волосиста та Лессінга, ласкавець серповидний, півники солончакові, грудниця шерстиста. З птахів відмічені шуліка чорний, канюк степовий, змієїд, пугач, сиворакша – види, які занесені до Червоної книги України.

Таким чином на 01.11.2019 площа природно-заповідного фонду Донецької області становить 98405,45 га.