ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-02-21

В ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ РАЙОНІ ПОРАХУВАЛИ ДИКИХ ТВАРИН

1У період з 09.02.2017 р по 12.02.2017 р. в Олександрівському районі при участі представників департаменту екології та природних ресурсів було проведено облік численності мисливських тварин в угіддях Олександрівського МРГ УТМР.
Загальна площа мисливських угідь району складає 90117 га та ділиться на 9 єгерських обходів, площа охвачених обліком ділянок — 17950 га.
Щорічний облік проведено з метою розрахунку лімітів добування диких мисливських тварин у наступний мисливський сезон. Облік також дозволить виявити місця скупчення диких тварин для подальшого планування біотехнічних та охоронних заходів. Варто зазначити, що сніжна погода, яка нині утримується в області, сприяє проведенню таксації.

Облік тварин проводили в основному методом шумового погону і маршрутним методом, а також наглядом в місцях підгодівлі, спостереженням на підгодівельних майданчиках, підрахунком слідів на сніговому покриві та опитуванням місцевих жителів.Такі методи дали можливість більш точно визначити чисельність мисливських тварин і місця їх перебування на території господарств.
За результатами таксації, зокрема, підраховано, що наразі у мисливських угіддях мешкає заєць – 3603 ос., лисиця – 92 ос., косуля – 183 ос., кабан – 22 ос., єнотовидна собака – 19 ос., вовк – 8 ос., борсук – 38 ос., куниця – 66 ос.